هنروتجربه: «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری اکران عمومی خود را در فرانسه آغاز می‌کند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی پروژه، اکران عمومی فیلم «جنایت بی دقت» به کارگردانی شهرام مکری از چهارشنبه سوم نوامبر مصادف با ۱۲ آبان ماه در فرانسه آغاز می‌شود.

کمپانی Damned Films که پخش این فیلم را در فرانسه برعهده دارد با اعلام این خبر که تاکنون ۲ فیلم از این کارگردان را در سینماهای فرانسه به نمایش گذاشته و «جنایت بی‌دقت» سومین اثری است که از این فیلمساز به اکران عمومی درمی‌آورد؛ ابراز خوشحالی کرد که با این کار در معرفی این فیلمساز به مخاطبان فرانسوی نقش موثری ایفا کرده است.

«جنایت بی‌دقت» علاوه بر پاریس در یازده شهر دیگر فرانسه هم به نمایش گذاشته می‌شود و در شب افتتاحیه، بامشاد پوروالی از منتقدان ایرانی ساکن پاریس به معرفی فیلم برای مخاطبان خواهد پرداخت.

یوهان کورنو مدیر کمپانی Damned Films با توصیف شرایط رقابتی سخت برای اکران فیلم‌ها بعد از تعطیلی‌های مکرر گفت: اکران برای فیلم‌هایی مثل «جنایت بی‌دقت» با پیچیدگی‌های فیلمنامه، سخت‌تر هم است و خوشحالم که توانسته‌ام در وضعیت دشوار این بازار، فیلم را بر پرده‌ سینماها بیاورم.

این مدیر کمپانی ابراز امیدوار کرد که بتواند به تدریج به سینماهای نمایش دهنده فیلم اضافه کند.

«جنایت بی‌دقت» به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است.

نسرین میرشب از کمپانی «دریم‌لب» پخش و توزیع بین المللی آن را از سال ۲۰۲۰ با حضور در جشنواره ونیز، آغاز کرد و فیلم پس از آن علاوه بر حضور در جشنواره های متعدد، جوایز مختلفی کسب کرد. در حال حاضر حق پخش این فیلم در کشورهای نظیر آمریکا، کانادا، ایتالیا، سویس، ‌اتریش، آلمان و فرانسه به کمپانی‌های مختلف واگذار شده است.