هنروتجربه: «پنج‌گانِ کوتاه» با فروش ۸۰ میلیون ریالی به کار خود در استان سمنان پایان و راهی خراسان رضوی شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، بسته فیلم «پنج‌گانِ کوتاه» که از روز شنبه یکم آبان‌ماه روز پرده سینماهای استان سمنان در شهرهای گرمسار، سرخه، سمنان، دامغان، شهمیرزاد، میامی و شاهرود رفت، به فروش ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ریالی در این استان دست پیدا کرد.

اکران در شهرهای فعال با حضور و همراهی مدیران فرهنگی و استانی و فیلمسازان پیشکسوت و هنرجویان انجمن سینمای جوان برگزار گردید.

همچنین با ورود باکس «پنج‌گانِ کوتاه» در دامغان، سالن دکتر عالمی در وزارت ارشاد اسلامی شهر دامغان افتتاح گردید. اکران بسته «پنج‌گانِ کوتاه» در استان سمنان با حضور تمامی صاحبان آثار همراه بود. در این سفر چهار سرفصل کاربردی توسط فیلمسازان باکس «پنج‌گانِ کوتاه» بصورت رایگان برای فیلمسازان و هنرجویان آموزش داده شد.

گفتنی است تجلیل و مرور آثار دکتر محمدعلی صفورا و برگزاری کارگاه «عناصر میزانسن در سینما» توسط ایشان و نقد و بررسی آثار هنرجویان انجمن سینمای جوان استان، توسط فیلمسازان باکس «پنج‌گانِ کوتاه» و دکتر صفورا با استقبال مخاطبان همراه شد. همچنین تورهای گردشیِ لوکیشن محور در مسیر استان برگزار و نمایشگاه عکس نگاهی دیگر در انجمن سینما جوانان دفتر میامی با ورود «پنج‌گانِ کوتاه» افتتاح شد.

لازم به ذکر سفیر باکس «پنج‌گانِ کوتاه» در این استان سعید خجسته‌فر، مدیر انجمن سینمای جوان استان سمنان بود.

این بسته شامل ۵ فیلم کوتاه «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی، «ماهکان» ساخته حسام حسینی و عباس حسین‌زاده، «ذبح» اثر آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور، «سفید‌پوش» اثر رضا فهیمی و «ناطق» به کارگردانی مهرشاد رنجبر است که پیش از این در فستیوال های متعددی حضور داشته و موفقیت‌هایی را کسب کرده‌اند.