هنروتجربه: کاوه مظاهری و سپینود ناجیان برای نوشتن فیلمنامه بوتاکس برنده جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره گنگ‌نئونگ (کره جنوبی) شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه، این جشنواره چند سال پیش توسط یکی از معتبرترین سینماگران کره جنوبی، کیم دونگ‌هو تاسیس شد که نامی بسیار شناخته‌شده در میان سینماگران دنیاست. او موسس جشنواره معتبر پوسان و رئیس سابق و طولانی‌مدت این جشنواره بود.

در بیانیه هیات داوران جشنواره آمده است: «همه می‌دانیم که نوشتن فیلم‌نامه کاری سخت و پر دردسر است که حساسیت زیادی می‌طلبد. اگر تصمیم بگیرید فضاها، لحن‌ها و ریتم‌های یک داستان را تکثیر کنید، این کار به مراتب پیچیده‌تر می‌شود. بوتاکس نه یک فیلم کمدی است، نه یک تریلر هیجان‌انگیز و نه یک درام انتقادیِ اجتماعی، بلکه همه اینها با هم است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم جایزه بهترین فیلمنامه را به #کاوهمظاهری و #سپینودناجیان برای نوشتن فیلم‌نامه این فیلم بدهیم»

در خلاصه داستان «بوتاکس» که پیش از این برنده جوایز بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه از جشنواره تورین و منتخب جشنواره‌های لوکزامبورگ و شانگهای نیز بوده، آمده است: «اکرم و آذر به همه می‌گویند که برادرشان قاچاقی به آلمان رفته و فعلاً ازش خبری ندارند. به‌مرور این «دروغ» در ذهن اکرم به یک واقعیت تبدیل می‌شود، تا حدی که شبانه‌روز را در انتظار برگشتن برادرش از آلمان، سپری می‌کند».

سوسن پرور، مهدخت مولایی، سروش سعیدی، محسن کیانی و مرتضی خانجانی بازیگران اصلی این فیلم هستند و همچنین کاوه مظاهری و سروش سعیدی تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارند.