هنروتجربه: اسامی راه یافتگان بخش پیچینگ پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» اعلام شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ۲۱ طرح از مجموع ۱۰۵ طرح دریافتی برای حضور در رویداد پیچینگ پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» انتخاب شده‌اند.

در این رویداد که با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و به صورت رایگان برگزار می شود، صاحبان طرح‌ها فرصت دارند تا در جلسات آنلاین پیچینگ شرکت کرده و جهت جذب سرمایه، طرح های خود را به نمایندگان و سرمایه‌گذاران شرکت های سرشناس تولید فیلم مستند، پخش کنندگان خارجی و شبکه‌های‌ تلویزیونی از سراسر جهان ارائه کنند.

ثریا اخلاقی، مهدی جبین‌شناس، فرزاد جعفری، حسن خادمی، امیرحسین خلیل‌زاده، رویا ربانی، مسعود زارعیان، مهدی زمان‌پور کیاسری، محسن سخا، رضوان سرمد، جعفر صادقی، به آفرین عزیزی، پیام عزیزی، محمد فرزین‌نیا، حامد کلجه‌ای، آذر محرابی، میترا مهتریان، معصومه نورمحمدی، زهرا نیازی، شروین وحدت و حانیه یوسفیان به بخش پیچینگ پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» راه یافتند.

متقاضیان بخش پیچینگ این دوره نسبت به دوره قبل افزایش قابل توجهی داشته‌اند. در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» ۹۱ طرح برای این بخش، ثبت نام کرده بودند. افرادی که نامشان برای حضور در بخش پیچینگ اعلام شده، حداکثر تا ۱۰ آذرماه فرصت دارند خلاصه تصویری سه دقیقه‌ای پروژه خود را به جشنواره تحویل دهند.

فیلمسازان برای آشنایی بیشتر با مقوله «پیچینگ» بصورت رسمی و بالا بردن دانش دریافت بورسیه می‌توانند به مطالب ارائه شده در کارگاه‌های EDN هشتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که در قالب DVD ارائه شده است و یا بخش جلب سرمایه و DocPro  در کارگاه‌های آموزشی جشنواره نهم و دهم سینماحقیقت مراجعه کنند. جلسات آموزشی و منتورینگ به صورت آنلاین برای راهیافتگان برگزار خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» با دبیری محمد حمیدی مقدم از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه برگزار می‌شود.