هنروتجربه: «رویاهای خالکوبی شده» مدال بلورین جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان را دریافت کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، مستند بلند «رویاهای خالکوبی شده» به کارگردانی مهدی گنجی و تهیه کنندگی بهزاد توکلی که در اولین نمایش بین‌المللی خود در سی و نهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان به نمایش در آمده بود، یکشنبه شب ۲۳ آبان در مراسم اختتامیه و در بخش فیلم‌های بلند فوتبالی، تقدیرنامه هیات داوران و مدال بلورین جشنواره را دریافت کرد.

در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان ۲۰۲۱ که شب گذشته یکشنبه ۲۳ آبان ماه برگزار شد سیدمجتبی علوی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران تقدیرنامه هیات داوران و مدال بلورین جشنواره برای مستند «رویاهای خالکوبی شده» را از فرانکو اسکانی رئیس فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی دریافت کرد.

در آیین پایانی این رویداد که با پیام توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک برگزار شد، چهره های مطرح فرهنگی و ورزشی از جمله شهردار میلان، مدیران باشگاه های آث میلان و اینترمیلان، رئال مادرید و دیگر چهره های فرهنگی ایتالیا حضور داشتند.

مجتبی علوی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در حاشیه برگزاری آیین پایانی این رویداد گفت: جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و ضرورت دارد مسئولان متولی به این جشنواره که هر ساله آثار منتخب و فاخر خود را برای حضور در جشنواره میلان معرفی می کند توجه بیشتری نشان دهند.

وی با بیان اینکه هر سال در جشنواره جهانی میلان آثار ایرانی صاحب حداقل یک جایزه می شوند، اظهار کرد: مسئولان فرهنگی به خصوص معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان تاکنون توجهی به جشنواره ایران نشان نداده اند در حالی که در سال های اخیر فرهنگ ایرانی با حضور فیلم های منتخب در جشنواره جهانی میلان برای نمایندگان بیش از ۱۲۰ کشور به نمایش درآمده است و بر اساس همین افتخارات فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی، جشنواره ایران را به عنوان پایگاه ۱۶ گانه جهانی انتخاب کرده است.

همچنین با حضور سیدمجتبی علوی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در مجمع عمومی این جشنواره، ۲ کرسی ایران در ۲ کمیسیون تخصصی این جشنواره حفظ و عضویت سید مجتبی علوی در کمیسیون آموزش و ترویج ارزش‌های المپیک جشنواره جهانی میلان تمدید شد.

مستند بلند «رویاهای خالکوبی شده» که در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت، داستان چند نوجوان عاشق فوتبال از چهار گوشه ایران است که با هم رقابت می‌کنند تا بتوانند برای آموزش فوتبال زیر نظر مربیان حرفه‌ای لالیگا به اسپانیا بروند. «رویاهای خالکوبی شده» به تهیه‌کنندگی بهزاد توکلی در چند شهر مختلف ایران و سه شهر اسپانیا تصویربرداری شده است که در بین آثار ۱۲۰ کشور در جشنواره میلان مورد تقدیر قرار گرفت.

جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۲۰ کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین المللی این جشنواره و استقبال از آن، همواره آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.

کد خبر ۵۳۵۲۳۴۸