هنروتجربه: فیلم «تجربه» به کارگردانی عباس کیارستمی با پیام تصویری امیر نادری کارگردان سرشناس سینمای ایران پس از سال ها در خانه هنرمندان ایران به نمایش درآمد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ایسنا،  شامگاه ۲۴ آبان ماه سینما تک خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندانی بود که آمده بودند، فیلم «تجربه» را که در سال ۵۱ به نویسندگی امیر نادری؛ عباس کیارستمی ساخته بود به تماشا بنشینند.

پس از پخش پیام تصویری امیر نادری، سیف الله صمدیان هنرمند عکاس و مستندساز از مخاطبان خواست تا پیامی به امیر نادری بدهند و او پیام مخاطبان را همگی دسته جمعی می گفتند، “امیر جان منتظرتیم” با دوربین موبایلش ضبط کرد.

در خلاصه فیلم«تجربه» آمده است: ممد، نوجوان یتیمی است که پیک یک استودیو عکاسی است و شب‌ها هم در همان‌جا می‌خوابد. او نسبت به دختری از یک طبقه اجتماعی ثروتمندتر، عشقی افلاطونی پیدا می‌کند. یک روز که فکر می‌کند دختر به او لبخند زده، تصمیم می‌گیرد به خانهٔ دختر برود و شغلی به عنوان خدمتکار درخواست کند تا به دختر نزدیک‌تر شود، اما …

امیر نادری سازنده دونده در بخشی از پیام تصویری اش برای فیلم “تجربه” گفت: برای من خیلی سخته که جلوی دوربین بنشینم و درباره آقای کیارستمی حرف بزنم در حالیکه نیست.

او همچنین با بیان اینکه داستان فیلم تجربه داستان زندگی خودش بوده است، درباره آشنایی اش با عباس کیارستمی یادآور شد: من و آقای کیارستمی در سال ۴۸ با هم همکاری می کردیم و تیتراژ  برخی فیلم های که مربوط به موج نو بود را  می ساختیم. کم کم با هم رفیق شدیم.

امیر نادری در بخش دیگری گفت : سکوت را آقای کیارستمی وارد فیلم نامه تجربه کرد که دنیای ایشان بود.

او همچینن گفت: عباس کیارستمی در نسل بعد خودش شاید حتی نسل خودش تاثیرگذار بود.

مشروح این پیام تصویری در اینستاگرام تصویر سال به نشانی tassvirsal قرار دارد.

سیف الله صمدیان و کیوان کثیریان مدیر سینما تک هم در این برنامه سخنانی را مطرح کردند.