هنروتجربه: آیین دیدار بسته فیلم کوتاه «وضعیت قرمز» ظهر جمعه ۲۸ آبان با حضور عوامل سازنده و هنرمندان در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سایت «هنروتجربه»، آیین دیدار بسته فیلم کوتاه «وضعیت قرمز» ظهر روز گذشته ۲۸ آبان در موزه سینما برگزار شد.

در این مراسم جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل موسسه «هنروتجربه»، فیلمسازانی از جمله بهمن ارک، امیر توده‌روستا، محمد حمزه‌ای، حسین ریگی، صمد علیزاده، علی توکلی، امیر مهندسیان، سعید زمانیان، محمد رحمتی، رضا نجاتی و سعید کشاورز، بازیگرانی از جمله سیاوش چراغی‌پور، شادی کرم‌رودی، سوگل غلاتیان، الهام اخوان، منتقدانی از جمله اردوان وزیری و… حضور داشتند.

پیش از نمایش فیلم سعید کشاورز نویسنده و کارگردان «دم اژدها» در سخنانی ضمن خوشامدگویی به مهمانان بیان کرد: خاستگاه فیلم کوتاه تجربه و آشنازدایی‌ست. جایگاهی که سفارشی نیست و از جهان‌بینی و نگاه فیلمساز به زندگی و جامعه سرچشمه می‌گیرد. رسالت فیلم کوتاه ایجاد پرسش، بدعت و نوآوری در فرم و محتوا، شناسایی سیستم‌های بیمار جامعه، نقد و آگاهی‌بخشی‌ست.

وی ادامه داد: سینمای کوتاه اندیشه‌محور است و آبشخور آن در جامعه از اساطیر، آیین‌ها و باورهای ماست. مجموعه فیلم کوتاه «وضعیت قرمز» بازتابی‌ست از وضعیت کنونی و چالش‌های بخشی از جامعه و کوششی برای بیان ناگفته‌ها با کمترین لکنت ممکن است. جامعه‌ای که رودی پایدار از پدیده‌های اگزوتیک در آن جاری است؛ از فرزندکشی گرفته تا نخبه‌کشی.

این کارگردان تاکید کرد: چند فیلم کوتاهی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت نه صرفا محصول زیست بلکه محصول ذهن‌های ناآرامی‌ست که نمی‌توانند در مقابل پیرامونشان خاموش باشند. امیدواریم از تماشای این فیلم‌ها لذت ببرید و زنجیره حمایت از فیلم کوتاه را قطع نکنید چراکه سرمایه فیلم کوتاه چیزی جز تماشاگران فرهیخته‌اش نیست.

کشاورز در پایان مطرح کرد: در پایان از مجموعه ایران‌مال به جهت حمایت و همراهی مداوم از فیلم‌های مجموعه «وضعیت قرمز» تشکر می‌کنیم همچنین از عوامل و تهیه‌کنندگان فیلم‌ها سپاس ویژه داریم چراکه بدون آن‌ها این محفل ممکن نبود از موسسه هنروتجربه تشکر می‌کنیم که فرصت دیده شدن جریان‌های مستقل را فراهم کرده است همینطور از همه هنرمندان و دوستان عزیزی که در این آیین افتتاحیه حضور دارند و ما را یاری کردند.

بسته فیلم کوتاه «وضعیت قرمز» که با حمایت مجموعه «ایران مال» در سینماهای «هنروتجربه» اکران می‌شود، شامل فیلم کوتاه «صحنه» به نویسندگی و کارگردانی امیر مهندسیان، «سور بُز» به نویسندگی و کارگردانی سعید زمانیان، «بی‌ریختی» به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمتی، فیلم کوتاه «شوفر» به نویسندگی و کارگردانی رضا نجاتی و «دم اژدها» به نویسندگی و کارگردانی سعید کشاورز است.