هنروتجربه: رضا محقق تهیه‌کننده سینما «دشت خاموش» ساخته احمد بهرامی را فیلمی بسیار خوب در فرم و محتوا دانست و از مخاطبین دعوت کرد تا این فیلم را در سینماهای ببینند.

به گزارش سایت هنروتجربه، رضامحقق تهیه کننده سینما در ویدئویی اختصاصی برای «هنروتجربه» با اشاره به اینکه «دشت خاموش» فیلمی بسیار خوب در فرم و محتوا است، گفت: کسانی که سینمای واقعی را دوست دارند، دعوت می‌کنم این فیلم سینمایی را حتما روی پرده ببینند.

او افزود: «دشت خاموش» علاوه بر آنکه یک شاهکار بصری است، کارگردانی، پرداخت و بازی‌های بسیار خوبی دارد و از نظر من یکی از فیلم‌های بسیار خوب ایران در چند سال اخیر است.

محقق همچنین گفت: امیدوارم احمد بهرامی کارگردان «دشت خاموش» در فیلم جدیدش موفق تر ظاهر شود و به کسانی که سینما و هنر را دوست دارند، پیشنهاد می‌کنم این فیلم سینمایی را روی پرده سینما ببینند.

«دشت خاموش» که این روزها در سینماهای «هنروتجربه» روی پرده است و پخش بین‌المللی آن برعهده علی قاسمی است، تاکنون در بیش از ۲۵ جشنواره بین‌المللی حضور داشته و جوایز مهمی را کسب کرده است که عبارتند از دریافت تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها از فستیوال ونیز سال ۲۰۲۰، تندیس بهترین فیلم از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، تندیس بهترین بازیگر مرد برای علی باقری از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، بهترین تدوین برای سارا یاوری از انجمن بین‌المللی منتقدان و روزنامه نگاران سراسر جهان سال ۲۰۲۱، نشان فیپرشی از فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم سال ۲۰۲۰، تندیس بنیاد فای (اعتماد ملی ایتالیا) سال ۲۰۲۱، جایزه بهترین فیلم از فستیوال سابورسیو کرواسی سال ۲۰۲۱ و جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا برای مسعود امینی‌تیرانی.

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند، مجید فرهنگ، ناصر علاقمندان، راضیه ایرانی، نرگس امینی، محسن یگانه، مهتاب خوش‌منش، شقایق آقازاده، اهورا بهرامی، پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی، مینا سرقره در این فیلم بازی کرده‌اند.