هنروتجربه-سعیدحضرتی: رضا سعیدی طراح گریم فیلم کوتاه «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی که این روزها در بسته «پنج‌گانِ کوتاه» در سینماهای «هنروتجربه» در حال اکران است می‌گوید موضوع فیلمنامه «داغی» و بُعد انسانی‌اش خیلی برای من حائز اهمیت بود. به زعم من هر انسانی ولو بد، حق زندگی و آزادی دارد اما وقتی صحبت از زنان و کودکان به میان می‌آید، باید خیلی حساس‌تر باشیم. متاسفانه  خیلی افراد در جایگاهی که به آنها داده می‌شود به دلیل محافظه‌کاری‌ها و حفظ منافع حرفی نمی‌زنند و از تریبون خود خرج انسانیت نمی‌کنند.

رضا سعیدی طراح گریم فیلم کوتاه «داغی» به کارگردانی فاطمه محمدی، درباره انگیزه خود برای همکاری با پروژه «داغی» به خبرنگار سایت هنروتجربه گفت: موضوع فیلمنامه «داغی» و بُعد انسانی‌اش خیلی برای من حائز اهمیت بود. به زعم من هر انسانی ولو بد، حق زندگی و آزادی دارد اما وقتی صحبت از زنان و کودکان به میان می‌آید، باید خیلی حساس‌تر باشیم. متاسفانه  خیلی افراد در جایگاهی که به آنها داده می‌شود به دلیل محافظه‌کاری‌ها و حفظ منافع حرفی از حقوق اولیه آنها نمی‌زنند و از تریبون خود خرج انسانیت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت ساخت فیلمهایی از این دست افزود: زمانیکه مساله چنان بغرنج است که می‌شنویم یک دختر باید به اجبار ازدواج کند و حق انتخابی هم ندارد اهمیت موضوع دوچندان می‌شود. برایم  جای سوال است که چرا حتی کسانیکه سالها جوایز صلح نوبل را دریافت کرده‌اند و یا  رهبران جهانی در دفاع از مردم مظلوم افغانستان حرفی نمی‌زنند.

سعیدی با تاکید بر اینکه در سیاره کوچکی زندگی می‌کنیم که عقاید بیشتر از کرونا و زلزله موجب بلایا شده است اظهار کرد: بنظرم در این مواقع است که هنرمندان باید به مثابه پیامبران زمانه، به ساخت چنین سوژه‌هایی اهمیت بیشتر بدهند تا فرهنگ‌سازی به مرور اتفاق بیفتد.

در خلاصه داستان «داغی» آمده است: «حفیظ هر شب با شنیدن صدای تیراندازی در مرز، به آنجا می‌رود تا از متعلقات به جا مانده از اجسادِ مهاجران، برای گذران زندگی خود بردارد. شبی میان اجساد متوجه دختری جوان و کودکش می‌شود که در گوشه‌ای مخفی شده‌اند.»

عاطفه امینی، مجتبی بیطرفان و زینب جعفری بازیگران اصلی این فیلم هستند.

«داغی»/ نویسنده: امیر روئینی، مدیر تصویربرداری: حمید مهرافروز، صدابردار و صداگذار: سامان شهامت، طراح گریم: رضا سعیدی، تدوین: شیدا گرجی، موسیقی: پیام آزادی، طراح صحنه: پوریا اخوان، تهیه شده در دفتر انجمن سینمای جوانان بروجرد.

فیلم کوتاه «داغی» در قالب بسته فیلم «پنج‌گان کوتاه» اکران خود را از یکم آبان در موسسه سینمایی «هنروتجربه» آغاز کرده است. بسته فیلم کوتاه «پنج‌گان کوتاه» شامل فیلم‌های «داغی» به کارگردانی (فاطمه محمدی)، «ناطق» (مهرشاد رنجبر)، «سفیدپوش» (رضا فهیمی)، «ذبح» (ساخته مشترک آکوند زند کریمی و سامان حسین‌پور) و «ماهکان» (ساخته مشترک حسام حسینی و عباس حسین‌زاده) است.