هنروتجربه: فیلم تازه اکران شده «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری پس از سه روز به فروش حدود ۳۲ میلیون تومان رسید و «بندر بند» ساخته منیژه حکمت دیگر فیلم جدیدی است که از دهم آذرماه اکران شده و تاکنون نزدیک به ۶۰ میلیون تومان فروش داشته است.

در هفته گذشته آخرین ساخته شهرام مکری به چرخه اکران فیلم‌های سینمایی اضافه شد که با نمایش در ۲۹ سالن به رقم فروش ۳۲ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان رسید.

«بندر بند» ساخته منیژه حکمت دیگر فیلم جدیدی است که از دهم آذرماه اکران شده و تاکنون نزدیک به ۶۰ میلیون تومان فروش داشته است.

«رمانتیسم عماد و طوبا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده که از سوم آذرماه روی پرده رفته تاکنون ۱۳۱ میلیون تومان بلیت فروخته است.

«شهر گربه‌ها» ساخته سیدجواد هاشمی پس از حاشیه‌های فراوانی که منجر به اصلاح فیلم شد تا کنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

فیلم «آتابای» نیکی کریمی هم که با استقبال خوبی در این روزها مواجه شده، از سوم آذرماه تا کنون بیش از دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

فیلم «منصور» به کارگردانی سیاوش سرمدی که روایتی از زندگی شهید ستاری است از ۱۹ آبان ماه اکران شده و تاکنون نزدیک به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

«قهرمان» ساخته اصغر فرهادی پس از حدود یک ماه و نیم اکران در سینماها با حدود ۴۰۰ هزار نفر مخاطب بیش از ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

«گشت ۳» به کارگردانی سعید سهیلی نیز که این روزها فروش خوبی دارد و تعداد مخاطبانش در حال نزدیک شدن به یک میلیون نفر است، بیش از ۲۱ میلیارد تومان فروش داشته است.

«حکم تجدیدنظر» به کارگردانی محمد امین کریم‌پور هم که از ۲۶ آبان روی پرده رفته تا کنون ۲۵۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

کمدی «آپاچی» به کارگردانی آرش معیریان از ۲۶ آبان تاکنون فقط ۳۴۰ میلیون تومان فروش داشته است.

«تومان» به کارگردانی مرتضی فرشباف هم پس از گذشت حدود یک ماه و نیم از شروع نمایش حدود ۱۲۳ میلیون تومان فروش داشته است.

در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم سال تاکنون «دینامیت» مسعود اطیابی است که بیش از ۳۰ میلیارد تومان بلیت فروخته است.

*آمار این گزارش طبق اطلاعات ثبت شده در سامانه سمفا تا ساعت ۱۰:۳۰ شنبه، ۲۰ آذرماه است.

منبع:ایسنا