هنروتجربه: به دلیل استقبال از فیلم مستند «آن شب» که در بخش مسابقه ملی پانزدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» حضور دارد، جشنواره یک سانس ویژه به آن اختصاص داد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم مستند «آن شب» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مینا قاسمی زواره که در بخش مسابقه ملی فیلم‌های نیمه بلند پانزدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» حضور دارد، روز شنبه ۲۰ آذرماه با استقبال بسیاری از سوی مخاطبان روی پرده رفت. از آنجایی که تنها اکران فیزیکی اختصاص یافته به این فیلم مستند، در همین روز بود و به دلیل استقبال از این فیلم مستند، جشنواره «سینما حقیقت» یک سانس ویژه در روز سه شنبه ساعت ۱۸ و در سالن ۲ به آن اختصاص داد.

در اکران روز شنبه ۲۰ آذرماه، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، اسماعیل رمضانی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر معاون اول ریاست جمهوری، علی ربیعی و جمعی از فیلمسازان به تماشای فیلم «آن شب» نشستند.

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از آغاز اکران فیلم مستند «آن شب»، درباره آن گفت: برای تماشای فیلمی آمده‌ام که شنیدم مستند بسیار خوبی درباره محله دروازه‌غار است و چون ما هم مشغول رسیدگی به مسائل ۲ هزار و ۲۰ محله مشکل‌دار در سطح کشور هستیم که مشکلاتی شبیه به دروازه‌غار دارند، آمده‌ام تا فیلم را ببینم. موضوع این مستند به نظرم قابل اعتنا بود و آمدم تا از نزدیک در جریان ماجرا باشم و این موضوع زمینه‌ای شود که بعدها بتوانیم تفاوت این محلات را به تصویر بکشیم و کاری انجام دهیم تا شرایط این افراد که تعدادشان به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد بهبود پیدا کند.

 

وی تصریح کرد: یکی از مزایای فیلم مستند این است که پژوهشگر کارهای تحقیقی را انجام می‌دهد و ما کاری که نیاز به پروسه طولانی دارد، در مدت کوتاهی تماشا می‌کنیم و می‌توانیم برای رسیدگی به موضوع سریع‌تر اقدام کنیم و در این مسیر حتی گاهی پیش آمده که از خود مستندساز هم کمک گرفتیم و این یکی از مزایا و بارزترین نمونه‌های کارکرد مستند است.

فیلم مستند «آن شب» که به موضوع خرید و فروش نوزاد می‌پردازد و به صورت موبایلی فیلمبرداری شده است، یازدهمین فیلم مینا قاسمی زواره محسوب می‌شود. در خلاصه داستان «آن شب» آمده است: «این فیلم مستند روایتی از ورود ناگهانی یک مادر با نوزادش به مددسرای بانوان است که مدیر مرکز برای جلوگیری از فروش نوزاد به وسیله مادر تلاش می‌کند او را به شیرخوارگاه تحویل دهد اما با چالش‌های بسیاری روبه رو می‌شود..»