هنروتجربه-سعیدحضرتی: زهرا ترکمنلو کارگردان فیلم کوتاه «حفره» که در بسته فیلم کوتاه «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» در صفحه اختصاصی «هنروتجربه» در سایت هاشور در حال اکران است می‌گوید به نظرم در وهله اول مستقل ساخته شدن هر کدام از این فیلم‌ها این بسته را متمایز می‌کند و از طرفی اکنون به خاطرم می‌آید که مرگ و زندگی تم مشترک بین فیلم‌هایمان بود که با تنوع موقعیت جغرافیایی و حتی زبانی مطرح شده بود و این نیز می‌تواند ویژگی جالبی محسوب شود.

*اکران آنلاین بسته فیلم کوتاه «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» در صفحه اختصاصی «هنروتجربه» در سایت هاشور آغاز شده است. با توجه به اینکه پیش ازین بسته کوتاه در سینماهای «هنروتجربه» اکران موفقی داشته، فکر می‌کنید این بسته اکران آنلاین موفقی داشته باشد؟

به نظرم با امید به خدا و تلاش خود فیلمسازان این بسته و البته حمایت دوستان به ویژه خانواده فیلم کوتاه و موسسه «هنروتجربه»، اکران آنلاین بسته ما اکران خوب و قابل قبولی خواهد داشت. در کل اعضای فیلم کوتاه به عنوان یک خانواده اگر هوای همدیگر را نداشته باشند، دیگر نباید این انتظار را از عموم داشت.

*فیلم کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای «حفره» به کارگردانی شما در این بسته، فیلمی در ژانر جنگ است. آیا در ادامه در این ژانر فیلم می‌سازید؟ با ساخت این فیلم در پی هدفی بودید و آیا این هدف محقق شده است؟

نه لزوما جنگ؛ هر آنچه که در زمان خودش مرا دغدغه‌مند کند به دنبال به تصویر کشیدنش خواهم رفت. این فیلم اولین فیلم به نسبت جدی من بود و تلاشم دیده شدن آن بود که خدارو شکر تا حد زیادی این اتفاق افتاد.

*اکران آنلاین از دید شما تا چه حد در این شرایط ضرورت دارد و چه نقشی ایفا می‌کند؟

با توجه به شرایط قطعا اکران آنلاین نقش موثری خواهد داشت و در حال حاضر بخشی از مخاطبانمان را که در اکران سینما به‌خاطر شرایط کرونا از داست داده بودیم را باز خواهیم یافت. برای فیلم کوتاه چیزی جز نمایش و دیده شدن در اولویت نیست.

*اکران فیلمهای کوتاه در موسسه «هنروتجربه» چه کمکی به شما و اصولا این مدیوم کرده است؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل ساخت هر فیلمی دیده شدن آن توسط مخاطبین است. موسسه «هنروتجربه» در این زمینه و به خصوص در عرصه فیلمهای کوتاه کمک شایانی کرده است، چرا که مدیوم کوتاه را از اکران جشنواره‎‌ای، آن هم برای افراد خاص بیرون کشیده و امکان دیده شدن عمومی را برایش فراهم کرده است.

*مهمترین ویژگی بسته فیلم «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» از نگاه شما چیست و آیا از اکران فیلم خود در کنار فیلمهای دیگر این باکس راضی هستید؟

در کنار ویژگی‌های مختلفی که هر فیلم این بسته دارد، به نظرم در وهله اول مستقل ساخته شدن هر کدام از این فیلم‌هاست که این بسته را متمایز می‌کند و از طرفی اکنون به خاطرم می‌آید که مرگ و زندگی تم مشترک بین فیلم‌هایمان بود که با تنوع موقعیت جغرافیایی و حتی زبانی مطرح شده بود و این نیز می‌تواند ویژگی جالبی محسوب شود.

من از اکران فیلم «حفره» در کنار فیلم‌های این باکس تا حدودی راضی هستم و امیدوارم در اکران آنلاین مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد.

بسته فیلم کوتاه «۱۰۸ دقیقه از یک قرن» شامل ۶ فیلم کوتاه «انبار» ساخته حسین ترک‌جوش، «حفره» ساخته زهرا ترکمنلو، «بعدی» ساخته سعید صادقی سرارودی، «نیستن» ساخته علی میانجی، «راحانا» ساخته کاظم دانشی و «من او نیستم» ساخته پویا مامقانی است و پیش از این در جشنواره‌های متعددی شرکت کرده و موفقیت‌هایی را کسب کرده‌اند. این بسته فیلم در حال حاضر در صفحه اختصاصی «هنروتجربه» در سایت هاشور اکران و در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.