هنروتجربه: مستند «پروانه» به کارگردانی بهمن کیارستمی و پژوهش علی بختیاری، در موسسه «هنر فردا» به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط‌عمومی، موسسه «هنر فردا» در ادامه سلسله نشست‌های کارگاه «یک قرن هنرهای تجسمی ایران» که میزبان هنرمندان و چهره‌های تاثیرگذار این دوران است، در برنامه آتی خود که روز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه ساعت ۱۷ برگزار می‌شود، به نمایش مستند «پروانه» با حضور بهمن کیارستمی (کارگردان) و علی بختیاری (پژوهشگر مستند) می‌پردازد.

بهمن کیارستمی این مستند ۶۰ دقیقه‌ای را با پژوهش علی بختیاری پس از چهار سال پیگیری برای کسب رضایت پروانه اعتمادی ساخته است و تلاش کرده گوشه‌ای از تفکر و نگاه این نقاش را به هنر، زندگی و تاریخ معاصر ایران نشان دهد.

کارگاه یک قرن هنرهای تجسمی ایران، بر آن است که تلاش‌ها و کنکاش‌ها در هنر نوگرا و معاصر ایران را در بستر تحولات اجتماعی و نهادی آن و با تاکید بر مقاطع مهم و تعیین‌کننده آن مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. از مهم‌ترین فرازهای تاریخی این تحولات می‌توان به این موارد اشاره کرد: ترویج شیوه آکادمیک نقاشی اروپایی در «مکتب کمال‌الملک»، جریان احیای نگارگری سنتی در «مکتب نگارگری تهران»، شکل‌گیری موج هنر نوگرا در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ شمسی، رشد «نوسنت گرایی» با جریان «سقاخانه» و سپس شکل‌گیری «نقاشی- خط»، تحولات هنری ناشی از وقوع انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و ظهور هنر انقلاب، تجدید حیات هنر نوگرای ایران از اوایل دهه ۱۳۷۰ شمسی و در نهایت تمرکز بر مفاهیم معاصریت در هنر ایران از اوایل دهه ۱۳۸۰ شمسی با تاکید بر رویکردها و گرایش‌های نوینی چون نئواکسپرسیونیسم، پاپ و نئو پاپ، هنر انتزاعی، هنر مفهومی و رسانه‌های جدیدی مانند چیدمان، پرفورمنس آرت (هنر اجرا) و ویدئو آرت.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و یا انجام ثبت‌نام می‌توانند با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۱۰۹۲ تماس حاصل فرمایند و یا به نشانی اینترنتی http://arttomorrow.org مراجعه کنند.