هنروتجربه: فیلم ‌کوتاه «زنگ تفریح» در هفتاد و سومین حضور جهانی به جشنواره بین‌المللی «نشانه‌های شب» (Signes de Nuit) فرانسه راه یافت.

به گزارش سایت هنروتجربه، جشنواره‌ بین‌المللی «نشانه‌های شب» (Signes de Nuit) فهرست آثار راه‌یافته به بخش مسابقه نوزدهمین دوره این رویداد را رسما اعلام کرده و «زنگ تفریح» از ایران برای کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه رقابت می‌کند. این جشنواره ۵ دی (۲۶ دسامبر میلادی) آغاز به کار کرده است.

جشنواره‌ بین‌المللی «نشانه‌های شب» (Festival International Signes de Nuit) جشنواره‌ای چندملیتی است و در هر دوره در دو قالب جهانی و محلی (در کشورهای متفاوت) برگزار می‌شود. این جشنواره تاکنون در سی و هشت کشور جهان هزاران فیلم کوتاه، مستند، و بلند را به نمایش گذاشته است.

«نشانه‌های شب»، در این دوره، «لیسبون» پرتغال را به عنوان مقصد برگزاری رویداد محلی خود برگزیده و هفتمین دوره برگزاری خود را با عنوان «Festival Internacional Signes da Noite» در لیسبون جشن می‌گیرد.

نوزدهمین جشنواره «نشانه‌های شب» ۵ دی (۲۶ دسامبر میلادی) آغاز به کار کرد و تا ۱۰ دی (۳۱ دسامبر میلادی) ادامه خواهد یافت.

«زنگ تفریح» با نام بین‌المللی «The Recess» هفتاد و سه حضور بین‌المللی را پشت سر گذاشته و ده جایزه جهانی کسب کرده است.

موژان کردی در نقش سحر، ریحانه نبی‌یان در نقش طهورا، نیلوفر شکوهی‌نیا در نقش آیدا، غزل خلیلی در نقش سارا بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

«زنگ تفریح» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نوید نیکخواه آزاد ساخته شده و محصول «شمید فیلم» است.

عکس از نگار نیکخواه آزاد است.