هنروتجربه-سعیدحضرتی: حمیدضا هنری کارگردان فیلم سینمایی «گیتی همسر علیرضا» بیان کرد فیلم «گیتی همسر علیرضا» فیلمی قصه‌گو است و با مخاطبان «هنروتجربه» که با فیلمهایی مستقل و از این جنس آشنا است، می‌تواند ارتباط برقرار کند.

به گزارش خبرنگار سایت هنروتجربه، مراسم آیین دیدار و نمایش فیلم «گیتی همسر علیرضا» روز جمعه ۱۰ دی ماه در موزه سینما برگزار شد.

علیرضا تابش مدیرعامل پیشین بنیاد سینمایی فارابی، احمد مسجد جامعی، محمد حمیدی‌ مقدم، واروژ کریم مسیحی، غلامرضا موسوی، امیر عابدی عکاس، علی علایی منتقد، مسعود امینی تیرانی، سعید بشیری، جلیل اکبری صحت منتقد حضور داشتند.

علی زادمهر، مدیر روابط عمومی این فیلم ضمن خوشامدگویی گویی به مهمانان گفت: خیلی خوشحالیم که امشب میزبان شما برای نمایش یک فیلم خوب هستیم. امشب هم خوشحال کننده و هم از جهتی ناراحت کننده است. خوشحالیم «گیتی همسر علیرضا» که فیلم خوبی است پس از مدت‌ها در سینماهای «هنروتجربه» اکران خود را آغاز کرده و مخاطبان می‌توانند به تماشای فیلم بنشینند. اما متاسفانه سه نفر از عزیزانی که در ساخت این فیلم مشارکت داشتند در بین ما نیستند و به رحمت خدا رفتند. یاد و خاطره کریم اکبری‌مبارکه بازیگر، همایون رضا عطاردی و عزت‌الله جامعی ندوشن، دو تهیه‌کننده فیلم را گرامی می‌داریم. متاسفانه این اتفاق یکی از مشکلات در نوبت اکران ماندن فیلمها است که برخی عزیزان دسترنج خود را بر روی پرده نمی‌بینند. پیش از هرچیزی از شما خواهش می‌کنم تیزری از مرحوم همایون رضا عطاردی تماشا کنید.

زادمهر پس از پخش تیزر از حمیدرضا هنری، کارگردان فیلم دعوت کرد تا چند کلمه‌ای با تماشاگران صحبت کند.

حمیدرضا هنری ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در سالن که در شرایط سرد و سخت کرونایی به سینما آمدند بیان کرد: اول از همه یاد همایون رضا عطاردی، عزت‌الله جامعی ندوشن و کریم اکبری‌مبارکه را گرامی می‌دارم. همه شما می‌دانید که فیلم مستقل ساختن تا چه اندازه سخت و از قبل در نظر داشتم گلایه‌هایی را در زمینه وضعیت سینما مطرح کنم. به جای طرح این گلایه‌ها، رمان «به خاطر یک فیلم بلند لعنتی» نوشته داریوش مهرجویی را معرفی می‌کنم و امیدوارم کسانی که این کتاب را نخوانده‌اند، موفق به خواندن آن شوند‌.

کارگردان «گیتی همسر علیرضا» افزود: از تمامی عوامل فیلم و همسرم که همراه بی‌نظیری برای من بود و پشت من ایستاد، تشکر می‌کنم. همچنین از دکتر علی رفیعی که به دلیل مسافرت نتوانستند امشب در جمع ما باشند یاد می‌کنم، از رفیعی بسیار آموختم به خصوص آنکه چطور زیبا نگاه کنم. از ابراهیم حقیقی، سیف‌الله صمدیان و علیرضا تابش هم ممنونم که در ماه‌های سخت تولید فیلم ما را همراهی کردند. در انتها از کسی تشکر می‌کنم که سینمای او را دوست دارم و فردی یگانه در سینما است. امیدوارم فیلم بعدی واروژ کریم‌مسیحی را به زودی شاهد باشیم و کار جدیدی را در دست بگیرد. امیدوارم سینما قدر او را بداند.

حمیدرضا هنری در پایان گفت: «گیتی همسر علیرضا» فیلمی قصه‌گو است و با مخاطبان «هنروتجربه» که با فیلمهایی مستقل و از این جنس آشنا است، می‌تواند ارتباط برقرار کند. امید دارم از دیدن آن آزرده‌خاطر نشوید.

در پایان و قبل از نمایش فیلم، عوامل فیلم به روی سن آمدند و عکس یادگاری گرفتند.