هنروتجربه: مستند «اینجا کن است، اینجا کن نیست» به جشنواره بین‌المللی فیلم صوفیه منار بلغارستان راه یافت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، مستند سینمایی «اینجا کن است، اینجا کن نیست» به کارگردانی علیرضا غفاری به جشنواره بین‌المللی فیلم صوفیا منار بلغارستان راه یافت.

«اینجا کن است، اینجا کن نیست» فیلمی درباره جوانی عاشق سینماست. این مستند واقع‌گرا قصه جوانی به نام سیاوش شیری با حافظه‌ای شگفت‌آور است که محفوظات ذهنی‌اش درباره سینما مخاطب را شگفت‌زده می‌کند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «جوانی از اهالی کن (از توابع شهر تهران) شیفته هنر سینماست».

جشنواره فیلم صوفیه منار مخاطبان بلغاری را با فرهنگ و سنت های جهان اسلام آشنا می کند و امسال چهاردهمین دوره این جشنواره برگزار می‌شود.

این رویداد ژانویه هر سال در صوفیه و دیگر شهرهای بزرگ بلغارستان برگزار می‌شود و بزرگترین رویداد فرهنگی در بالکان است. در این جشنواره بهترین فیلم‌های بلند، مستند و کوتاه در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال آفریقا، از جمله موضوعات انتخاب شده مربوط به کشورهای منطقه و آداب و رسوم اقوام ساکن سرزمین‌هایشان ارائه می‌شود.

چهاردهمین دوره این جشنواره از ۱۴ تا ۳۰ ژانویه برابر با ۲۵ دی تا ۱۰ بهمن برگزار خواهد شد. پخش بین‌المللی مستند «اینجا کن است، اینجا کن نیست» توسط مرکز بین‌الملل سوره انجام می‌شود.