هنروتجربه-سعیدحضرتی: هادی امینی مدیر پردیس سینمایی ستاره باران تبریز «جنایت بی‌دقت» و «بندر بند» را جزو آثار پرفروش این پردیس معرفی کرده و معتقد است فیلمهایی از این دست باید در سینماهای «هنروتجربه» اکران شود تا در نبرد نابرابر با فیلمهای بدنه آسیبی به فروش آنها نرسد.

هادی امینی مدیر پردیس سینمایی ستاره باران تبریز در گفت‌وگو با سایت هنروتجربه درباره میزان استقبال مخاطبان از فیلم‌ها در این سینما به خبرنگار سایت هنروتجربه گفت: میزان استقبال مخاطبان از شیوع اپیدمی کرونا در دو سال گذشته بهتر شده و سینماها رونق بیشتری پیدا کردند. آذرماه امسال فروش خیلی خوبی داشتیم و دی ماه افت فروش ۳۰ درصدی را داریم که امیدوارانه به روزهای بهتری چشم دوخته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه پردیس ستاره باران تبریز  ۴ سالن دارد که در این ایام با ظرفیت ۷۰ درصدی میزبان مخاطبین هستیم، افزود: در یک ماه و نیم گذشته اکران فیلمهایی از «هنروتجربه» نداشتیم اما فیلمهای «جنایت بی‌دقت» ساخته شهرام مکری و «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت که ویژگی‌های فیلمهای «هنروتجربه» را دارند مورد توجه علاقه‌مندان قرار گرفته و جزو فیلمهای پرفروش هستند. از هفته آینده با سه فیلم جدید اکران آثار «هنروتجربه» در این سینما آغاز می‌شود.

مدیر پردیس سینمایی ستاره بارن تبریز با بیان اینکه فیلمهای «هنروتجربه» مخاطبان ویژه و پیگیر خود را در طول این سالیان داشته‌ است و خوشبختانه تعداد مخاطبان «هنروتجربه» به مرور بیشتر هم شده است‌ و پیگیر فیلمهای جدید این موسسه هستند اظهار کرد: در ۴ سال اخیر، به طور مستمر روزهای زوج ساعت ۵ عصر اکران فیلمهای «هنروتجربه» را داریم و همیشه مخاطبین پیگیر این آثار به سینما می‌آیند. مخاطبان این پردیس رضایت بالایی از فیلمهای «هنروتجربه» دارند.

به گفته امینی برند «هنروتجربه» تثبیت شده و در چند سال اخیر فیلمهای نمایش داده شده در سینماهای «هنروتجربه» به لحاظ کیفی بالاتر رفته است اما جای آن دارد که فیلمهای یکدست‌تر و قوی‌تر اکران شوند.

او با بیان اینکه فیلم سینمایی «پوست» ساخته برادران ارک اکران ویژه در ستاره باران تبریز داشته و مردم تبریز حمایت بی‌نظیری داشتند اضافه کرد: در سالهای گذشته «ائو/خانه» ساخته اصغر یوسفی‌نژاد و «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف که در سینماهای «هنروتجربه» اکران شدند باعث شد تا مردم آذربایجان و تبریز با سینما آشتی کنند و حمایت ویژه‌ای از این فیلمها داشتند. همچنین «آتابای» به کارگردانی نیکی کریمی در پردیس ستاره باران با فیلم کمدی «گشت ارشاد ۳» فروش یکسانی دارند. در تبریز از آثار آذری زبان استقبال زیادی می‌شود و با شهرهای دیگر آذری زبان نیز تفاوت چشمگیری دارد. به طور مثال تمامی بلیت‌های چند سانس سانس «پوست» و «آتابای» خریداری شده و مردم به صورت رایگان به سینما آمده‌اند و این یک یا دو مورد نبوده و بارها این اتفاق افتاده است. در تبریز حمایت ازین آثار همیشگی است تا فیلمسازان با دلگرمی بیشتری به مسیر خود ادامه بدهند.

هادی امینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه فیلمهایی چون «بندر بند» و «جنایت بی‌دقت» فیلمهایی با مشخصات «هنروتجربه» هستند اظهار کرد: به نظرم این فیلمها باید در سینماهای «هنروتجربه» اکران شوند. اولین دلیل آن این است که وقتی این فیلمها در کنار آثار تجاری و بدنه اکران می‌شوند حق آنها ضایع می‌شود. ملاک اصلی برای اکران فیلمها، فروش است و وقتی این فیلمها فروش کمتری نسبت به آثار کمدی و بخش بدنه سینما دارند طبیعتا تعداد سانس‌های محدودی برای آنها در نظر می‌گیرند و به فروش آنها آسیب می‌رسد. طبیعی است «جنایت بی‌دقت» را نمی‌توان در کنار «گشت ارشاد ۳» قرار داد. ضمن آنکه شهرام مکری فیلمساز هنروتجربه‌ای محسوب می‌شود و «بندر بند» هم واجد خصوصیات «هنروتجربه» است.

این مدیر پردیس سینمایی که در حوزه فیلمسازی نیز مشغول فعالیت است با اشاره به اینکه فیلمسازان تبریزی مخاطبان ثابت فیلمهای «هنروتجربه» هستند اظهار کرد: برای من نکته‌ای که جالب است این است که طیف مخاطبان «هنروتجربه» گسترده‌ است و به جز افراد سینه فیل؛ گروه‌های سنی مختلف، دانشجویان هنر، معماری و … پیگیرانه برای دیدن فیلمها به سینما می‌آیند.

هادی امینی در پایان درباره وضعیت فیلمسازی و فیلمسازان تبریز گفت: در تبریز همانند همه جا بحث هزینه‌ها و تولید فیلم به صورت جهشی بسیار بالا رفته است و به همین دلیل آثار تولیدی کاهش محسوسی داشته است‌ اما به لحاظ فنی، سواد و دانش در همه سطوح افراد با استعداد زیادی داریم که قطعا آینده روشنی دارند. در چند سال آینده تعدادی از این افراد در سینمای ایران شناخته خواهند شد.