هنروتجربه: فیلم مستند «به کدامین گناه» به نویسندگی و کارگردانی مریم ابراهیم وند به بخش مستند پنجمین دوره «جشنواره بین المللی فیلم زنان »ترکیه راه یافت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم مستند « به کدامین گناه » به نویسندگی و کارگردانی مریم ابراهیم وند به بخش مستند پنجمین دوره «جشنواره بین‌المللی فیلم زنان» ترکیه راه یافت. این فیلم یکی از مجموعه فیلم هایی است که به مسائل و مشکلات کودکان زیر هفت سال در زندان می‌پردازد. قسمت دوم این مجموعه با عنوان «گندم» در مرحله فیلمبرداری به سر می‌برد.

در «به کدامین گناه» نیز به مشکلات کودکانی پرداخته می‌شود که در زندان متولد شده‌اند و تنها به دلیل جرم مادر یا پدر در زندان روزگار سپری می‌کنند. مدت این فیلم مستند ۳۰ دقیقه است.

جشنواره بین‌المللی فیلم  زنان که در شهر ازمیر ترکیه برپا می‌شود، امسال با همکاری جشنواره «رِیندَنس» انگلیس برگزار می‎شود و قرار است فیلم‌های منتخب در این جشنواره به نمایش گذاشته شود. جشنواره «ریندنس» (Raindance Film Festival) بزرگ‌ترین جشنواره مستقل فیلم انگلیس است که مورد تایید آکادمی اسکار و بفتا قرار گرفته است.

زمان برگزاری جشنواره از  ۲۸ فوریه ( ۹ اسفند ماه) تا ۸ مارس ( ۱۸ اسفند) و پخش بین‌المللی این مستند به عهده کمپانی «فرست اسکرین فیلم» با مدیریت سولماز اعتماد است.