هنروتجربه-سعیدحضرتی: ریحانه رضی بازیگر فیلم سینمایی «گیتی همسر علیرضا» معتقد است موضوعات مطرح شده در این فیلم همچنان تازگی دارد و می‌گوید بازی در فیلمهایی با وجه هنری و خارج از قواعد و جریان اصلی سینما برای من اولویت دارد. مهمترین ویژگی برای انتخاب بازی در هر فیلمی نقشی است که قرار است ایفا کنم. دستمزد، آخرین دلیل من برای حضور در هر پروژه‌ای است به این خاطر که تاثیرگذاری نقش برایم اهمیت بالایی دارد.

ریحانه رضی بازیگر فیلم سینمایی «گیتی همسر علیرضا» درباره چگونگی همکاری با این پروژه به خبرنگار سایت هنروتجربه گفت: «گیتی همسر علیرضا» اولین تجربه بازی من در یک فیلم سینمایی است. قبل از این فیلم در سریالی بازی می‌کردم و علیرضا رضوانی دستیار آن سریال من را به حمیدرضا هنری معرفی کرد و پس از قطعی شدن حضور من در فیلم متوجه شدم کاراکتری که قرار است بازی کنم ۸ سال از من کوچک‌تر است. در آن زمان ۲۵ سالم بود و باید نقش دختری ۱۷ ساله را بازی می‌کردم. برای من این موضوع بسیار جذاب بود که باید این نقش را با وجود اختلاف سنی زیاد بازی کنم که برای مخاطب باورپذیر هم باشد. این مهمترین چالشی بود که درگیر آن بودم و علی ضرابی گریمور «گیتی همسر علیرضا» به باورپذیری و نقش من کمک زیادی کرد.

با وجود آنکه ۵ سال از زمان ساخت «گیتی همسر علیرضا» گذشته اما چون موضوع‌های خانواده، دروغ و پنهان‌کاری در فیلم و فیلمنامه موضوع روز جامعه است هنوز هم فیلم تازگی دارد و مشمول گذر زمان نشده است. محمد رسولی فیلمبردار «گیتی همسر علیرضا» تصویرهای به شدت خوبی گرفته که با گذشت ۵ سال جذاب و دیدنی است و تفکر و اندیشه مطرح شده کارگردان نیز تازگی دارد.

وی با اشاره به اینکه در آن زمان به لحاظ کاری شناخته شده نبودم و حمیدرضا هنری به من اعتماد کرد و یک نقش مهم و ویژه فیلم را به من سپرد افزود: قبل از فیلمبرداری جلسات تمرین و دورخوانی داشتیم و حمیدرضا هنری با تک تک ما گپ میزد و سکانس به سکانس موقعیت را مطرح و نگاه خودش را می‌گفت و ما بر طبق تفکرات کارگردان تمرینات را پیش می‌بردیم‌.

بازیگر فیلم کوتاه «مونوپولی» با بیان اینکه پیش از فیلمبرداری گپ و گفت زیادی با کارگردان داشتیم و زنده‌یاد همایون رضا عطاردی هم بیشتر مواقع در این جلسات شرکت داشت عنوان کرد: من از خانواده تئاتر هستم و همان روزها با دکتر رضا صابری یکی از پیشکسوتان و بزرگان عرصه تئاتر کار می‌کردم و تئاتر برای من مهم بوده و هست. یکی از مهمترین اتفاقاتی که باعث میشد در حین بازی خیالم راحت باشد این بود که می‌دانستم حمیدرضا هنری، سالها دستیار و برنامه‌ریز و دوست نزدیک دکتر علی رفیعی که از بزرگان عرصه تئاتر است، بوده و همین امر من را ترغیب می‌کرد تا همسو با نگاه کارگردان باشم و به او اعتماد کنم.

این بازیگر تئاتر و سینما در پاسخ این سوال که علاقه اصلی شما بازی در فیلمهایی با وجه هنری و تجربه‌گرایانه است؟، اظهار کرد: بله قطعا بازی در فیلمهایی با وجه هنری و خارج از قواعد و جریان اصلی سینما برای من اولویت دارد. مهمترین ویژگی برای انتخاب بازی در هر فیلمی نقشی است که قرار است ایفا کنم. دستمزد آخرین دلیل من برای حضور در هر پروژه‌ای است به این خاطر که تاثیرگذاری نقش برایم اهمیت بالایی دارد.

 فیلمهای اکران شده در موسسه «هنروتجربه» فیلمهایی مستقل و صاحب اندیشه و ایده هستند و نگاه تجاری در آن نقشی ندارد. یکی از فیلمهای خوبی که به تازگی آن را در سینماهای «هنروتجربه» دیدم، «آبجی» ساخته مرجان اشرفی‌زاده بود که فیلم بسیار خوبی بود. اکران این فیلمها در سینما قابل تحسین است و امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

بازیگر فیلم سینمایی «شاهین» در پاسخ این سوال که «گیتی همسر علیرضا» پس از گذشت سالها در سینماهای «هنروتجربه» اکران شده است. پس از طی ۵ سال دیدن فیلم بر روی پرده چگونه تجربه‌ای بود اظهار کرد: با وجود آنکه ۵ سال از زمان ساخت «گیتی همسر علیرضا» گذشته اما چون موضوع‌های خانواده، دروغ و پنهان‌کاری در فیلم و فیلمنامه موضوع روز جامعه است هنوز هم فیلم تازگی دارد و مشمول گذر زمان نشده است. محمد رسولی فیلمبردار «گیتی همسر علیرضا» تصویرهای به شدت خوبی گرفته که با گذشت ۵ سال جذاب و دیدنی است و تفکر و اندیشه مطرح شده کارگردان نیز تازگی دارد.

ریحانه رضی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اکران فیلمهای مستقل و خارج از قواعد گیشه در سینماهای «هنروتجربه» را ضروری خواند و عنوان کرد: من به شدت طرفدار فیلمهای اکران شده «هنروتجربه» هستم به این دلیل که فیلمهای اکران شده این موسسه فیلمهایی مستقل و صاحب اندیشه و ایده هستند و نگاه تجاری در آن نقشی ندارد. یکی از فیلمهای خوبی که به تازگی آن را در سینماهای «هنروتجربه» دیدم، «آبجی» ساخته مرجان اشرفی‌زاده بود که فیلم بسیار خوبی بود. اکران این فیلمها در سینما قابل تحسین است و امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد.