هنروتجربه-سعیدحضرتی: محمدرضا مصباح که فیلم سینمایی «پوست» به تهیه‎‌کنندگی او اکران آنلاین شده و با فیلم سینمایی «بی‌مادر» به عنوان تهیه‌کننده در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضو دارد معتقد است: «سینمای ایران دچار تکرار شده است و باید به سینمای دغدغه‌مند توجه بیشتری شود. در شهرستان‌ها و شهرهای دیگر استعدادهای زیادی وجود دارد که بهره بردن از آنها به رشد سینما کمک شایانی خواهد کرد.»

محمدرضا مصباح تهیه‎کننده فیلم سینمایی «پوست» به کارگردانی بهمنی و بهرام ارک با بیان اینکه این فیلم سینمایی از هفته گذشته به صورت آنلاین اکران شده است به خبرنگار سایت هنروتجربه گفت: در اکران سینمایی این فیلم با زبان آذری روی پرده رفت اما در اکران آنلاین دوبله فارسی آن هم به فیلم اضافه شده است. با توجه به دوبله فارسی فیلم، امید داریم مخاطبین از فیلم استقبال کنند و آن دسته از مخاطبین که نتوانستند به سینما بروند، «پوست» را در خانه ببینند.

وی در پاسخ این سوال که اکران موفق سینمایی «پوست» باعث می‌شود تهیه‌کنندگان به سمت آثار بومی و ژانرهای متنوع‌تری روند اظهار کرد: هر تجربه موفقی می‌تواند باعث اتفاقات خوبی شود و امیدوارم با استقبال مخاطبین از «پوست» توجه تهیه‌کنندگان به ژانرهای مختلف و فضاهای بومی بیشتر شود و شاهد تجربه‌های جدیدی باشیم. فضاهای بومی در ایران جای کار بیشتری دارد اما باید توجه داشت برای موفقیت در این عرصه‌ها باید ریزه‌کاری‌ها و قواعد آن را رعایت کرد تا بتوان آثاری خلق کرد که حرفی برای گفتن داشته باشد.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «سینما شهر قصه» با اشاره به اینکه در فیلم «پوست» ژانر وحشت، بومی‌سازی شده و یکی از دلایل موفقیت آن ایجاد فضای نو است، افزود: سینمای ایران دچار تکرار شده است و باید به سینمای دغدغه‌مند توجه بیشتری شود. در شهرستان‌ها و شهرهای دیگر استعدادهای زیادی وجود دارد که بهره بردن از آنها به رشد سینما کمک شایانی خواهد کرد.

کارگردان فیلم کوتاه «کوچه» با بیان اینکه علاقه‌مندم با سینماگران شهرستانی کار و از آنها حمایت کنم تصریح کرد: قطعا اگر فیلمنامه و افراد با استعدادی باشند بازهم این همکاری ادامه پیدا می‌کند.

محمدرضا مصباح که امسال با فیلم سینمایی «بی‌مادر» اولین ساخته سیدمرتضی فاطمی به عنوان تهیه‌کننده در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد با اشاره به اینکه به موفقیت این فیلم در جشنواره فیلم فجر امیدوارم درباره این فیلم عنوان کرد: «بی‌مادر» به نویسندگی و کارگردانی سیدمرتضی فاطمی روایت‌گر داستانی در ژانر اجتماعی است. «بی‌مادر» به تهیه‌کنندگی مشترک من و علی اوجی، نگاه متفاوت و عمیقی به مسائل اجتماعی دارد و با توجه به داستان و تیم بازیگران و عوامل پیش‌بینی می‌کنم اتفاقات خوبی برای این فیلم در چهلمین جشنواره فیلم فجر بیفتد و نظر هیات داوران را جلب کند.