هنروتجربه: حمیدرضا هنری که در فیلم سینمایی «گیتی همسر علیرضا» با کریم اکبری‌مبارکه همکاری داشته در یادداشتی که در اختیار سایت هنروتجربه قرار داده می‌نویسد: «برای هر کارگردانی کار کردن با بازیگرانی همچون کریم اکبری‌مبارکه قطعا لذت بخش است چرا که او در کنار خوی انسانی و مهربانش از یک پشتوانه قوی صحنه‌ای برخوردار بود. از یک مکتب نمایشی آمده بود و در حضورش همه این عقبه پیدا بود. همچون اکبری‌مبارکه در سینما و تئاتر ما بسیار اندک‌اند و حیف که او دیگر نیست…»

به گزارش سایت هنروتجربه، حمیدرضا هنری در یادداشت خود نوشته است:

«صورتی سنگی و اسطوره‌ای با اندامی تکیده که درفیلم «مرگ یزگرد» نمی‌شود از یاد بردش. او بازیگری با کارنامه قطور نبود او یک بازیگر به معنای واقعی بود، بازیگری که خوب بود و از صحنه تئاتر آمده بود. درک و دریافت بالایی از فیلمنامه داشت، وقتی از نقش کوتاه برای فیلم «گیتی همسر علیرضا» دعوتش کردم آنقدر نقش را فهمید که فقط یک شرط گذاشت که ریش‌هایم باشد چون در تئاتر «باغ آلبالو» چخوف بازی دارم، من هم از خدا خواسته پذیرفتم چرا که هیبت‌اش با آن انبوه ریش و چشمان آبی‌اش حرف‌های دیگر برای تصویر داشت.

کریم اکبری‌مبارکه با بازی در «مرگ یزگرد» بهرام بیضایی و بعدتر در دو سریال سترگ داوود میرباقری، «امام علی (ع)» و «مختارنامه» درخشید و به خوبی از اجرای نقش‌هایی که برعهده گرفته بود برآمد. بازی خوب او را نمی‌توان کتمان کرد و جسارت ستودنی که در پذیرفتن نقش ابن ملجم در سریال «امام علی (ع)» به خرج داد.

اکبری‌مبارکه کم‌تر در سینما و بیشتر در تئاتر فعالیت داشت و انگار همه چیرش بر روی صحنه تئاتر خلاصه می‌شد. در همان چند شب فیلمبرداری آنچنان حضور درستی در جلوی دوربین داشت که گفت‌وگویم با او بیشتر در تحسین کارش و پوزش از قطع برداشت در هوای سرد زمستانی خلاصه می‌شد.

برای هر کارگردانی کار کردن با بازیگرانی همچون کریم اکبری‌مبارکه قطعا لذت بخش است چرا که او در کنار خوی انسانی و مهربانش از یک پشتوانه قوی صحنه‌ای برخوردار بود. از یک مکتب نمایشی آمده بود و در حضورش همه این عقبه پیدا بود. همچون اکبری‌مبارکه در سینما و تئاتر ما بسیار اندک‌اند و حیف که او دیگر نیست…یادش سبز و روحش شاد.»

اکران «گیتی همسر علیرضا» از ۸ دی ماه در سینماهای «هنروتجربه» آغاز شده است. آرش آصفی، رویا جاویدنیا، زهرا برومند، کریم اکبری‌مبارکه، سیامک راشدی، مریم معینی و با معرفی ریحانه رضی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان فیلم «گیتی همسر علیرضا» آمده است: گیتی و علیرضا در کنار هم زندگی آرام و متوسطی دارند. گیتی که استادیار دانشگاه است برای ارائه مقاله علمی خود به زنو باید سفر کند. علیرضا در کابوس‌هایی که او را در مرز از بین رفتن قرار داده، سرگردان است. او به پیشنهاد روانپزشک خود دست به اعتراف عجیبی می‌زند. اعترافی که مسیر زندگی عاشقانه گیتی و علیرضا را به فروپاشی می‌کشاند.

عوامل این فیلم عبارتند از کارگردان: حمیدرضا هنری، نویسندگان فیلمنامه: حمیدرضا هنری و سیدفاضل وزیری‌محبوب، گرافیک: ابراهیم حقیقی، مدیر فیلمبرداری: محمد رسولی، طراح چهره‌پردازی: علی ضرابی، تدوین و طراح صحنه: حمیدرضا هنری، موسیقی: داریوش تقی‌پور (اوستا)، صدابردار: علی‌اصغر علیان، طراح صدا: مهران ملکوتی، جلوه‌های ویژه بصری: فرید ناظرفصیحی، مدیر برنامه‌ریزی: علیرضا رضوانی، تصحیح رنگ: سامان مجدوفایی، تهیه‌کنندگان: همایون رضا عطاردی و عزت‌الله جامعی‌ندوشن و محصول: بنیاد سینمایی فارابی.