هنروتجربه: محمد خزاعی، دیروز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه، به عیادت نادر طالب‌زاده رفت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی دیروز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه، با حضور در منزل  نادر طالب‌زاده، کارگردان و تهیه‌کننده، از او عیادت کرد.

در این دیدار علی ظاهر فیلمساز لبنانی و از دوستان نزدیک این کارگردان نیز حضور داشت. ظاهر مدیرموسسه فرهنگی هنری الرسالات لبنان است.

رئیس سازمان سینمایی در این دیدار به نقش برجسته طالب‌زاده در انعکاس بحران‌های درونی غرب و نظام سلطه اشاره کرد و گفت:  آقای طالب‌زاده سینماگری متفکر و تحلیل گری آگاه و انقلابی است.

وی ادامه داد: شناخت عمیق و درونی وی از چالش‌های نظام سرمایه‌داری و دنیای آکنده از دروغ و توهم غربی از طریق جنبش افق نو کمک کرد تا از زوایای واقعی‌تری پوچی و فرسودگی تمدن آمریکایی و رویای دروغین امریکایی را بفهمیم.

خزاعی با آرزوی سلامتی و عافیت عاجل برای این سینماگر خاطرنشان کرد: طالب زاده در کنار کارهای پژوهشی و سینمایی یک استراتژیست فرهنگی و یک فیلمساز متفکر جریان ساز است. یک انقلابی که پای اعتقاد و باورش به کشور همواره ایستاده است.

رئیس سازمان سینمایی کشور در این دیدار در جریان روند درمانی وی قرار گرفت و برایش آرزوی بهبودی و سلامتی کرد. خزاعی همچنین ضمن ابراز امیدواری برای تسریع روند درمان او، آمادگی خود را برای هرگونه کمک و همراهی اعلام کرد.

نادر طالب‌زاده دبیر کنفرانس بین‌المللی افق‌نو، دبیر جشنواره فیلم عمار، از افراد مؤثر در تأسیس شبکه افق سیما و عضو هیئت اندیشه‌ورز این شبکه است. او فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. طالب زاده که در لیست شخصیت‌های تحریم شده از سوی آمریکا قرار دارد در جنگ بوسنی نیز، شرکت داشته‌است.

نادر طالب زاده دبیر جشنواره فیلم عمار و مستندساز، چندی پیش به دلیل وخامت حال در بیمارستان بستری بود.