هنروتجربه: قسمت سوم مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت با بررسی فیلم «پاداش سکوت» در پلتفرم هاشور اکران می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی، مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت که در ۱۰ قسمت تهیه شده است، از چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه در پلتفرم هاشور در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت و قسمت سوم این مجموعه مستند نیز از فردا چهارشنبه ۲۰ بهمن‌ماه به اکران می‌رسد.

مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به صورت گفتگومحور پیش می‌رود. بخشی از آن به تاریخچه اقتباس می‌پردازد که محمد رحمانیان درباره آن توضیح می‌دهد پس از آن با گویندگی شیرین میناسرشت وارد فضای چالشی و مباحث کارشناسی قسمت‌های بعد می‌شود. در هر قسمت باتوجه به موضوع مورد نظر مباحثی آسیب‌شناسی می‌شود و در پایان هر قسمت یک فیلم اقتباسی را به عنوان پرونده ویژه مورد بررسی قرار می‌دهد.

در قسمت سوم‌ این مستند محمد رحمانیان به ادامه مرور تاریخچه اقتباس می‌پردازد، در بخش کارشناسی و آسیب‌شناسی اقتباس، محبت مهم و مفصل «رابطه نویسنده و کارگردان » باحضور علی مصفا، بهروز افخمی، رسول صدرعاملی، مازیار فکری ارشاد، رشید کاکاوند، پرویز جاهد و جواد طوسی کارشناسی می‌شود. در بخش پرونده ویژه این مجموعه مستند نیز فیلم «پاداش سکوت» با حضور فرهاد توحیدی نویسنده مازیار میری کارگردان اثر بررسی می‌شود.

عوامل «اقتباس در سینما» عبارتند از طراح و کارگردان: مجتبی سعادت، مشاور و برنامه ریز: حسین خلج، دستیار کارگردان: مسعود رضایی فخر، تصویر و تدوین: مجتبی سعادت، صدابردار: محمد حسینی، تیتراژ: معید سعادت، مجری طرح: حسین خلج و رها فریدونی، مدیر تولید: منوچهر محمودی، گرافیست و طراح لوگو: افرا شهروزی، روابط عمومی: فروغ گشتیل.