هنروتجربه-سعیدحضرتی: فرانک‌ کلانتر بازیگر نقش لیلی فیلم سینمایی «بی‌رویا» به نویسندگی و کارگردانی آرین وزیردفتری می‌گوید برای بازیگر خواندن کامل فیلمنامه بسیار مهم است ازین جهت که بازیگر باید بداند شکل حضور و میزان تاثیر او در فیلمنامه تا چه اندازه‌ای است. با خواندن بخشی از سکانس بازیگر اشرافی بر کار نخواهد داشت. گرچه می‌دانم برخی کارگردانان تنها بخشی را که به بازی بازیگر مربوط می‌شود را در اختیار او قرار می‌دهند که دلایل خاص خودش را دارد و در جای خودش می‌تواند درست باشد. وزیر دفتری فیلمنامه کامل را در اختیار من گذاشت و کامل و روشن درباره نقش لیلی توضیح داد.

فرانک کلانتر بازیگر نقش لیلی فیلم سینمایی «بی‌رویا» به نویسندگی و کارگردانی آرین وزیر دفتری که در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد درباره چگونگی این همکاری به خبرنگار سایت هنروتجربه گفت: از طرف کارگردان «بی‌رویا» با من تماس گرفته شده و پس از آن قرار حضوری گذاشتیم و آرین وزیر دفتری نقش را برای من به طور کامل توضیح داد. از ابتدا قرار بود در نقش لیلی بازی داشته باشم. همان روز فیلمنامه را خواندم و با اشتیاق در این پروژه حضور پیدا کردم.

وی درباره سوابق بازیگری خود توضیح داد: در دانشگاه رشته بازیگری خواندم و قبل از تحصیل در این رشته کلاس‌های بازیگری می‌رفتم. در طول این سال‌ها بیشتر تئاتر کار کردم و تجربه کمتری در زمینه تصویر داشتم. قبل از «بی‌رویا» در سریال «هم‌گناه» مصطفی کیایی بازی داشتم. آرین وزیر دفتری را با فیلم‌های کوتاهی که ساخته بود می‌شناختم و می‌دانستم کار خودش را بلد است. نمی‌دانم او چه بازی‌ای از من دیده بود و روزی که حضوری هم را دیدیم از من خواست از روی فیلمنامه بخوانم که همین کار را هم کردم و ازینکه این همکاری شکل گرفت خوشحال هستم.

کلانتر با اشاره به اینکه قبل از بازی فیلمنامه کامل «بی‌رویا» را خوانده بود درباره اهمیت خواندن فیلمنامه کامل بیان کرد: برای بازیگر خواندن کامل فیلمنامه بسیار مهم است ازین جهت که بازیگر باید بداند شکل حضور و میزان تاثیر او در فیلمنامه تا چه اندازه‌ای است. با خواندن بخشی از سکانس بازیگر اشرافی بر کار نخواهد داشت. گرچه می‌دانم برخی کارگردانان تنها بخشی را که به بازی بازیگر مربوط می‌شود را در اختیار او قرار می‌دهند که دلایل خاص خودش را دارد و در جای خودش می‌تواند درست باشد. وزیر دفتری فیلمنامه کامل را در اختیار من گذاشت و کامل و روشن درباره نقش لیلی توضیح داد.

فارغ ازینکه در «بی‌رویا» بازی داشتم، این فیلم متفاوت است و در مقام تماشاگر می‌دانم فیلم موفقی است و تا حد بالایی حرف خودش را زده و کار خودش را انجام داده است و اتفاقی که باید در این فیلم افتاده است. داستان جذاب و متفاوت، بازیگران و کارگردانی حرفه‌ای از عوامل مهمی است که در دیده‌شدن «بی‌رویا» موثر هستند و مطمئنم مخاطبان فیلم را دوست خواهد داشت.

او با بیان اینکه کاراکتر لیلی در «بی‌رویا» مهم و تاثیرگذار است اظهار کرد: گرچه حضور کاراکتر لیلی در فیلم کم بود اما رویکرد او نسبت به اتفاقات رخ داده برای بازی بسیار مهم بود و باید می‌دانستم کارگردان چه ذهنیتی نسبت به لیلی در کل فیلمنامه دارد و ازین جهت هم خواندن کل فیلمنامه کمک کننده بود. آنقدر همه‌چیز روشن شده بود که موقع فیلمبرداری کامل می‌دانستم چه باید بکنم اما اینکه تا چه اندازه موفق بوده‌ام را نمی‌دانم. باید اضافه کنم که بازی در مقابل طناز طباطبایی بسیار دلنشین و آموزنده بود و چه به لحاظ رفتاری و چه بازی از او آموختم.

این بازیگر تئاتر و سینما تصریح کرد: شاید به نظر بیاید کاراکتر لیلی در مسیر فیلم مهم نیست اما او یکی از نفراتی است که به تغییر هویت فرد دامن می‌زند. من تا جایی که در توانم بود برای ارائه نقشم تلاش کردم.

فرانک کلانتر با اشاره به اینکه «بی‌رویا» در اکران عمومی مورد استقبال مخاطبین قرار خواهد گرفت، افزود: فارغ ازینکه در «بی‌رویا» بازی داشتم، این فیلم متفاوت است و در مقام تماشاگر می‌دانم فیلم موفقی است و تا حد بالایی حرف خودش را زده و کار خودش را انجام داده است و اتفاقی که باید در این فیلم افتاده است. داستان جذاب و متفاوت، بازیگران و کارگردانی حرفه‌ای از عوامل مهمی است که در دیده‌شدن «بی‌رویا» موثر هستند و مطمئنم مخاطبان فیلم را دوست خواهد داشت.