هنروتجربه_سپیده شریعت رضوی: بازیگر «سرانگشتان فرشته» می‌گوید آرزو جزو آن دسته از موضوعاتی است که تکراری نمی‌شود پس «سرانگشتان فرشته» که به این موضوع پرداخته است، تاریخ مصرف ندارد و می‌تواند همه جا و همیشه دیده شود.

آرش مشورت بازیگر فیلم سینمایی «سرانگشتان فرشته» در گفتگو با خبرنگار سایت هنروتجربه درباره حضور در این پروژه اظهار کرد: بسیار اتفاقی از طریق یکی از دوستانم به نام عقیل تقی زاده که در این پروژه سهیم بود، به کارگردان کار یعنی محسن آقالر معرفی شدم و شاید ایشان زمانی که من را دید، به این فکر کرد که گزینه مناسبی برای کار هستم.

وی ادامه داد: البته در ابتدا زمانی که این نقش به من پیشنهاد شد با خود فکر کردم که چه قدر به من دور است چراکه این شخصیت فردی ساکن و درون‌گراست و من فرد شلوغی هستم اما در نهایت در این پروژه حاضر شدم و از این اتفاق راضی هستم.

بازیگر «سرانگشتان فرشته» با اشاره به اینکه فعالیت اصلی‌اش تدوین و فیلمسازی و مدت‌ها کار صحنه و لباس انجام داده است، گفت: «سرانگشتان فرشته» اولین اثر سینمایی بود که در آن به عنوان بازیگر حضور یافتم البته پیش از این تجربه بازیگری در سریال را داشته‌ام.

مشورت با بیان اینکه تجربه بازی در فیلم سینمایی «سرانگشتان فرشته» در عین سخت بودن شیرین بود، اظهار کرد: در این اثر قصه فردی را در یک روز می‌بینیم و این موضوع حاکی از آن است من بازیگر باید یک راکوردی را در این سیستمی که قرار است بازی کنم، حفظ کنم. شاید برایتان جالب باشد بدانید پارتنر من در این فیلم یک موتور و دبه است و این سخت بود. از سوی دیگر من با موتورسواری آشنایی نداشتم، برای این پروژه باید یاد می‌گرفتم و در جاده‌های الموت باید این کار را انجام می‌دادم.

وی با بیان اینکه مخاطبانی که به دنبال تماشای آثاری خاص هستند، می‌توانند با «سرانگشتان فرشته» ارتباط برقرار کنند، تصریح کرد: این اثر برگرفته از کارگردانی است که دوست داشت اثری خاص تولید کند و یکسری اتفاقات را به تصویر بکشد که ما هم در این پروژه او را یاری کردیم. کاراکتری که در این پروژه من نقشش را ایفا می‌کنم، فردی معمولی است که درگیر ماجرایی می‌شود و در مسیر پیش می‌رود.

مشورت که تدوین «سرانگشتان فرشته» را هم برعهده داشته است، مطرح کرد: بخش عمده این اثر سینمایی به صورت سکانس پلان تصویربرداری شده است و در این روش عوامل سازنده می‌دانند که قرار است چه چیزی گرفته شود و چه اتفاقی رقم بخورد. وقتی این اتفاق سرصحنه رخ می‌دهد کار برای تدوینگر هم راحت و مشخص است.

بازیگر «سرانگشتان فرشته» درباره تعامل خود با کارگردان بیان کرد: ما در ابتدای امر همدیگر را نمی‌شناختیم و کمی طول کشید تا هم من ایشان را باور کنم و هم ایشان من را. از یک جایی به بعد وقتی این اتفاق افتاد همه چیز درست پیش رفت و آنچه که قرار بود رخ بدهد با نظر کارگردان اتفاق افتاد.

وی درباره اکران این فیلم پس از مدت‌ها که از تولید آن می‌گذرد، عنوان کرد: آرزو جزو آن دسته از موضوعاتی است که تکراری نمی‌شود و «سرانگشتان فرشته» که به این موضوع پرداخته است، تاریخ مصرف ندارد و می‌تواند همه جا و همیشه دیده شود.

تدوینگر «سرانگشتان فرشته» با اشاره به اینکه دیدن فیلم در هنروتجربه اتفاق خوشایند و خوبی است، بیان کرد: برخی افراد هستند که فیلم‌ها می‌سازند که فروش آنچنانی و پروداکشن عجیب و غریب ندارند اما حرف برای گفتن دارند. این آثار در موسسه ای به نام هنروتجربه اکران می‌شود که اتفاق مهمی برای سینمای ایران است که باید بماند و همه از آن حمایت کنند چراکه فیلمسازان خوب و جدیدی را به سینما معرفی می‌کند که ساختارشکن هستند.

مشورت در پاسخ به این‌ پرسش آیا علاقه‌مند است به بازیگری ادامه بدهد یا نه، گفت: شاید اگر این فیلم زمانی که ساخته شد، روی پرده سینما می‌رفت، اتفاقاتی رقم می‌خورد اما خود من الان که با شما صحبت می‌کنم با فردی که سالها پیش بوده‌ام، بسیار تفاوت دارم. دنبال بازیگری نرفتم چراکه فیلم ساختن برای جذابیت داشته است اما اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم، قبول می‌کنم.

وی در پایان درباره جدیدترین فعالیت‌های خود خاطرنشان کرد: هم اکنون فیلمنامه‌ای در مرحله بازنویسی دارم که اگر همه موارد درست پیش برود من هم بتوانم اولین فیلم بلند خود را بسازم.