هنروتجربه: دانش اقباشاوی از تقدیر از یک دستیار کارگردان و برنامه‌ریز سینما برای نخستین بار در بخش تجلی اراده ملی جشنواره چهلم فیلم فجر خبر داد.

رئیس هیئت مدیره دستیار کارگردان و برنامه‌ریزان سینما در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: ما سال‌ها برای حرفه‌ دستیاری کارگردان و برنامه‌ریزی که نقش حیاتی در تولیدات سینمایی دارد در آرزوی تلاش برای تقدیر از همکاران فن‌سالار گمنام خودمان بودیم.

او ادامه داد: خوشبختانه امسال مصادف با چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر برای اولین بار در طول تمام این سال‌ها با مساعدت دبیر بخش تجلی اراده ملی جناب آقای سیاوش حقیقی و موافقت مسعود نقاش‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر تقدیر از یک دستیار کارگردان و برنامه‌ریز خوشنام و حرفه‌ای انجام می‌شود.

رئیس هیئت مدیره دستیار کارگردان و برنامه‌ریزان سینما بیان کرد: طبق آیین‌نامه بخش تجلی اراده ملی هیئت داورانی شامل اعضای انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینمای ایران بررسی و انتخاب این همکار را در ایام جشنواره انجام دادند. علیرضا سلمان نصر، ذبیح الله صمدی و مریم بحرالعلومی داوران این دوره، از امین‌ترین و حرفه‌ای‌ترین اعضای انجمن هستند.

اقباشاوی با بیان اینکه داوران بیشتر فیلم‌ها را دیده‌ و نتایج آرا را جمع‌بندی کرده‌اند افزود: این مراسم دوشنبه ۲۵بهمن ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در تالار ایوان شمس برگزار می‌شود و بسیار خرسندم که امسال فتح بابی شد تا برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر تقدیر رسمی از یک دستیار کارگردان و برنامه‌ریز صورت بگیرد. امیدوارم این اتفاق سالیان بعد ادامه پیدا کند و همکاران بسیار تاثیرگذار پشت دوربین ما صاحب سیمرغ یا دیپلم افتخار شوند و به این ترتیب به بخش‌های رقابتی جشنواره اضافه شوند.