هنروتجربه-سعیدحضرتی: مزدک میرعابدینی در مراسم آیین دیدار «مرد حلزونی» بیان کرد هایده صفی‌یاری تدوینگر فیلم با تجربه و‌ درک بالای خود کاملا متوجه شد که چه می‌خواهم و در میان آنهمه عکس و راش کمک بسیار بزرگی به من کرد. همیشه به او می‌گویم که «مرد حلزونی» همان‌قدر که متعلق به من است برای او هم‌ همینطور است و نقش اساسی او در کیفیت نهایی فیلم غیرقابل انکار است.

به گزارش سایت هنروتجربه، مراسم آیین دیدار فیلم سینمایی «مرد حلزونی» یکشنبه ۲۴ بهمن ماه ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان برگزار شد.

در این مراسم هوشنگ گلمکانی منتقد و سردبیر مجله فیلم امروز، عباس یاری منتقد، رضا صائمی منتقد ، سحر عصرآزاد منتقد، اردوان وزیری، و … حضور داشتند و پس از تماشای فیلم پوستر «مرد حلزونی» را امضا کردند.

مزدک میرعابدینی پس از نمایش «مرد حلزونی» ضمن خوشامدگویی به حضار درباره ساخت این فیلم گفت: فیلم قبلی من «رقص پا» ظاهر سینمایی‌تری دارد و در آن زمان خودم هم دوست داشتم این فیلم در سینماهای «هنروتجربه» اکران شود اما به دلیل خواست تهیه‌کننده این فیلم در سینماهای بدنه اکران شد. «هنروتجربه» کارگردان محور اما سینمای بدنه تهیه‌کننده محور است. احساس می‌کنم هرچقدر جلوتر می‌رویم تهیه‌کننده‌ها فرصت طلب‌تر و قوی‌تر می‌شوند. بیشتر دوستان هنرمندی که می‌شناسم و از حاشیه‌ها به دور هستند، کم‌کارتر شده‌اند و خانه‌نشین‌ شده‌اند. خود من ۲۰ سال در این سینما هستم، نقش اصلی بازی کردم‌ و اسم و حرفی از من در سینما نیست. «رقص پا» را راجع به همین مسائل ساختم.

کارگردان فیلم سینمایی «رقص پا» در ادامه افزود: احساس می‌کنم «مرد حلزونی» فیلم پربارتری است. قطعا خوب است فیلم سینمایی قوی و بزرگی بسازیم اما وقتی نمی‌شود چنین فیلمی ساخت انتخاب من «مرد حلزونی» بوده تا اینکه فیلم نصفه نیمه‌ای بسازم که ظاهرا مناسبات سینما را رعایت کنم اما در محتوا حرفی برای گفتن نداشته باشم.

میرعابدینی با اشاره به تدوین فیلم توسط هایده صفی‌یاری اظهار کرد: شانس بزرگی که به دست آوردم این بود که صفی‌یاری وقت داشت و تدوین «مرد حلزونی» را قبول کرد. همیشه به همسرم می‌گفتم که حتما کار خیلی خوبی انجام داده‌ام که هایده صفی‌یاری سر راه من قرار گرفت و این همکاری شکل گرفت. صفی‌یاری با تجربه و‌ درک بالای خود کاملا متوجه شد که چه می‌خواهم و در میان آنهمه عکس و راش کمک بسیار بزرگی به من کرد. همیشه به او می‌گویم که «مرد حلزونی» همان‌قدر که متعلق به من است متعلق به او هم‌ است و نقش اساسی او در کیفیت نهایی فیلم غیرقابل انکار است.

مزدک میرعابدینی در پایان یادآور شد: باید از علی مصفا و کریستف رضاعی تشکر ویژه کنم که برای ساخت فیلم کمک بزرگی به من کردند.