هنروتجربه: «جنایت بی‌دقت» در کنار سه فیلم بلند دیگر از شهرام مکری در سه روز در نیویورک به نمایش درخواهند آمد.

به گزارش سایت هنروتجربه، «جنایت بی‌دقت» در کنار سه فیلم بلند دیگر از شهرام مکری طی سه روز در نیویورک به نمایش درخواهند آمد و این کارگردان، جمعه ششم اسفند و شنبه هفتم اسفند در جلسه پرسش و پاسخ با تماشاگران این فیلم ها شرکت خواهد کرد.

«ماهی و گربه»، «اشکان،‌ انگشتر مبارک و چند داستان دیگر» و «هجوم» در این آکادمی به نمایش درمی‌آیند. آکادمی فیلم و هنر بروکلین مرکزی است با قدمتی صدوپنجاه ساله که به خاطر معرفی و تمرکز بر آثار نوآور و مدرن مشهور است. در برنامه این ماه آکادمی هنر بروکلین، نمایش فیلم‌هایی مثل «ماشین مرا بران»، «مادران موازی»، «بدترین آدم دنیا» و «پیتزای شیرین» آخرین ساخته پل توماس اندرسون در کنار مرور بر آثار شهرام مکری به چشم می‌خورد.

این مرکز در بخشی از معرفی مکری آورده است: «شهرام مکری فیلمساز ایرانی، بیش از یک دهه است که درام‌ها و تریلرهای جذابی را در سینمای ایران ساخته است. فیلم‌های او که به‌ خاطر فرم‌های بصری پیچیده و تقاطع‌های زمانی نامتعارفش شناخته می‌شود، تجربه‌های جدی با حس شوخ‌طبعی و احساسی شگفت‌انگیز برای کار با قراردادهای ژانرهای آمریکایی است.»

آکادمی فیلم و هنر بروکلین اولین نمایش جدیدترین فیلم مکری را در نیویورک ارائه می‌دهد و در ادامه نوشته است: «جنایت بی‌دقت، جعبه معمایی اسرارآمیز، با ترکیبی از عباس کیارستمی و کریس مارکر است. این مجموعه همچنین شامل نمایش سه اثر قبلی مکری، از جمله «ماهی و گربه» برنده جایزه ونیز است.»