هنروتجربه: قسمت چهارم مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت با بررسی فیلم «آبادانی‌ها» در پلتفرم هاشور اکران می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی، مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت که در ۱۰ قسمت تهیه شده است، از چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه در پلتفرم هاشور در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت و قسمت چهارم این مجموعه مستند نیز از فردا چهارشنبه چهارم اسفندماه به اکران می‌رسد.

مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به صورت گفت‌وگومحور پیش می‌رود. بخشی از آن به تاریخچه اقتباس می‌پردازد که محمد رحمانیان درباره آن توضیح می‌دهد پس از آن با گویندگی شیرین میناسرشت وارد فضای چالشی و مباحث کارشناسی قسمت‌های بعد می‌شود. در هر قسمت باتوجه به موضوع مورد نظر مباحثی آسیب‌شناسی می‌شود و در پایان هر قسمت یک فیلم اقتباسی را به عنوان پرونده ویژه مورد بررسی قرار می‌دهد.

در قسمت چهارم‌ این مستند محمد رحمانیان آخرین بخش از تاریخچه اقتباس را بازگو می‌کند، در بخش کارشناسی و آسیب‌شناسی اقتباس، رشید کاکاوند به بررسی «نقش تاریخ شفاهی» و اقتباس می‌پردازد و علی نصیریان، جمال ساداتیان، صوفیا نصراللهی و آنتونیا شرکا موضوع «ممیزی در سینمای اقتباسی» را کارشناسی می‌کنند.

در بخش پرونده ویژه این مجموعه مستند نیز فیلم «آبادانی‌ها» با حضور کیانوش عیاری نویسنده و کارگردان و حسن رضایی بازیگر اثر بررسی می‌شود.

عوامل «اقتباس در سینما» عبارتند از طراح و کارگردان: مجتبی سعادت، مشاور و برنامه ریز: حسین خلج، دستیار کارگردان: مسعود رضایی فخر، تصویر و تدوین: مجتبی سعادت، صدابردار: محمد حسینی، تیتراژ: معید سعادت، مجری طرح: حسین خلج و رها فریدونی، مدیر تولید: منوچهر محمودی، گرافیست و طراح لوگو: افرا شهروزی، روابط عمومی: فروغ گشتیل.