هنروتجربه: سیدرضا محقق تهیه‌کننده سینما می‌گوید «شهر خاموش» از نظر قصه به اثر قبلی او که «دشت خاموش» است، شباهت‌هایی دارد اما حال و هوایی متفاوت را در آن شاهد خواهیم بود.

سیدرضا محقق درباره پروژه «شهر خاموش» که به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی او در حال تولید است، به خبرنگار هنرآنلاین گفت:این فیلم سینمایی روزهای پایانی فیلمبرداری را سپری می‌کند و به زودی وارد مراحل پس‌تولید می‌شود. «شهر خاموش» در یکی از پارکینگ‌های اسقاط خودرو در اطراف تهران تولید می‌شود. چرا که بنا بر فیلمنامه، باید در لوکیشنی که قبرستان ماشین است، فیلمبرداری می‌شد. به این ترتیب پس از بررسی‌های بسیار به این مکان رسیدیم.

تهیه‌کننده فیلم «ایرو» در ادامه بیان کرد: احمد بهرامی سه‌گانه‌ای با نام‌های «دشت خاموش»، «شهر خاموش» و «مرد خاموش» دارد که تاکنون تنها فیلم اول ساخته شده است. «شهر خاموش» از نظر قصه به اثر قبلی او که «دشت خاموش» است، شباهت‌هایی دارد اما حال و هوایی متفاوت را در آن شاهد خواهیم بود. قصه این فیلم در دهه پنجاه می‌گذرد و کاملا سیاه و سفید با قاب‌ چهار به سه فیلمبرداری می‌شود. همچنین تعداد بازیگران «شهر خاموش» به نسبت «دشت خاموش» کمتر‌ است و فیلمی قصه‌گوتر را در پیش خواهیم داشت.

محقق ادامه داد: «شهر خاموش» روایتگر زندگی زنی به نام بمانی با بازی باران کوثری است که به جرم قتل شوهرش راهی زندان می‌شود اما وقتی نمی‌توانند جرم او را ثابت کنند، آزاد می‌شود و به جستجوی فرزند خود می‌پردازد و در این مسیر اتفاق‌هایی برایش رخ می‌دهد.

این تهیه‌کننده درباره همکاری با احمد بهرامی خاطرنشان کرد: علاوه بر شریف بودن فیلم، کار کردن کنار احمد بهرامی که کارگردانی باعلم و آشنا به سینماست بسیار برای من باعث خوشحالی‌ است. بهرامی انسانی اخلاق‌مدار و همکاری با او لذت‌بخش است.

«عقرب عاشق» در زمین دنبال عشق می‌گردد

محقق در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره سریال «عقرب عاشق» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده که به تازگی روند تولید آن برای شبکه نمایش خانگی آغاز شده، گفت: «عقرب عاشق» سریالی سوررئال است که دکورها و بخش جلوه‌های ویژه سنگین دارد. البته خیلی خوشحالم که توانستیم شرایط سخت موجود را هموار کنیم و به شرایط مورد نظرمان دست یابیم.

وی درباره داستان این اثر توضیح داد: «عقرب عاشق» کار پربازیگری‌ است که تاکنون برای پخش آن با هیچ پلتفرمی مذاکره نکرده‌ایم. این سریال داستان عاشقانه خطرناکی را روایت می‌کند. در واقع نسل شخصیت اصلی این اثر در حال انقراض است و به همین دلیل او از سیاره دیگری به زمین می‌آید اما در ادامه با آزمایش‌هایی دچار روابط عاشقانه‌ می‌شود.

 

«دِرب» در راه جشنواره‌های خارجی‌

این تهیه‌کننده سینما که با فیلم «دِرب» به کارگردانی هادی محقق در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره این فیلم گفت: وقتی وارد جشنواره می‌شوید، در فضایی رقابتی‌ با فیلم‌هایی قرار می‌گیرید که از نظر ساخت، تولید و هزینه‌های مالی در سطح بالایی از کیفیت هستند. زمانی که فیلم شما از میان ۶۶ فیلم انتخاب و وارد رقابت با ۲۲ فیلم راهیافته به جشنواره می‌شود، نشان می‌دهد این اثر شایستگی دارد و این برای من بسیار خوشحال‌کننده و مهم است.

محقق در ادامه درباره دریافت جایزه ویژه هیات داوران جشنواره نیز توضیح داد: جایزه‌ای را دریافت کردیم که از نگاه هنری به فیلم می‌پردازد. این موضوع خوشحالی حضور در جشنواره را برای من دوچندان کرد. امیدوارم سینما همیشه برایمان لحظات دربی داشته باشد.

وی در پایان درباره اکران فیلم هم گفت: «درب» شرکت در جشنواره‌های خارجی را آغاز کرده و امیدوارم پس از پایان این راه، به اکران در ایران برسیم. خوشحال می‌شوم فیلم بتواند برای سینمای ایران نماینده خوبی باشد و پرچم این سینما را بالا نگه دارد.