هنروتجربه: آیین دیدار فیلم سینمایی فیلم بلند داستانی «‌تک‌نوازی روی یخ‌های شناور» به کارگردانی روح‌الله صدیقی و تهیه‌کنندگی امیرشهاب رضویان دوشنبه ۹ اسفند ساعت ۱۹ در موزه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه، مراسم آیین دیدار فیلم بلند داستانی «تک‌نوازی روی یخ‌های شناور» به کارگردانی روح‌الله صدیقی و تهیه‌کنندگی امیرشهاب رضویان دوشنبه ۹ اسفندماه در موزه سینما برگزار می‌شود و این فیلم ساعت ۲۰ در سالن سینماتوگراف موزه سینما به نمایش در می‌آید. در این مراسم عوامل فیلم به همراه جمعی از سینماگران و اهالی رسانه پوستر «مرد حلزونی» را امضا می‌کنند و پس از آن به تماشای فیلم می‌نشینند.

«‌تک‌نوازی روی یخ‌های شناور» که نخستین فیلم بلند داستانی روح‌الله صدیقی محسوب می‌شود، محصول سال ۹۹ است.

روح الله صدیقی فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشگاه سوره تهران است و تاکنون در مقام کارگردان و بازیگر در نمایش های مختلفی حضور داشته است. تجربه‌ فیلمسازی‌ این کارگردان با ساخت فیلم‌های کوتاه «‌تجربه مردن من در شبی سرد و طولانی» و «‌بوسه با چشمان بسته» آغاز شد و در ادامه «‌گسل فعال» و مستند «‌شوخی شو» را ساخت. وی همچنین به عنوان فیلمنامه‌نویس در ساخت فیلم‌ها و سریال‌های متعددی نقش داشته است.

شاهرخ دولکو، مهرو نونهالی، ایمان عنایتی، محمود کنشلو، نونا تاجداران، مجتبی فلاحی، نیلوفر زوارق، پویان مکری، صدف برادران، سالار دریامج، پریا مرندیز، مهناز افتاده‌نیا، مریم سالمی، آوا مغیثی، بهروز جعفری، آرمان فرجی، آروین نوروزی و آوا زیتونی از جمله بازیگران این اثر هستند.

در خلاصه داستان «‌تک‌نوازی روی یخ‌های شناور» آمده است: یونس بعد از بیست و چهار سال می خواهد به خانه برگردد. او به خاطر مشکلی که با پدر داشته خانه را ترک کرده و اعضای خانواده از این هراس دارند که یونس و پدر با هم روبرو شوند…

عوامل این فیلم ۹۰ دقیقه‌ای عبارتند از کارگردان: روح‌الله صدیقی، نویسندگان فیلمنامه: روح‌الله صدیقی و محمد منعم، تهیه‌کننده: امیرشهاب رضویان، سرمایه‌گذاران: روح الله صدیقی، محبوبه طالبی و غزل صدیقی، مدیر فیلمبرداری: مجید گرجیان، تدوین: عماد خدابخش، آهنگساز: مسعود سخاوت‌دوست، طراح گریم: مهدی صیاد، طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی، مدیر صدابرداری: شهرام متولی‌باشی، طراح صحنه: رضا حاج‌درویش، طراح لباس: آرزو صدیقی، اصلاح رنگ و نور: هوتن حق‌شناس، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: نازنین شانه‌ساز، مدیر تولید: حسن صدیقی، مدیر تدارکات: امیر زره‌نازی، منشی صحنه: زهرا خضوعی، عکاس: سمیه جعفری، دستیار دوم کارگردان: حمیده گل‌محمدی و پریسا ناصری‌راد، دستیار تدوین: محمد‌علی حق‌پرست، دستیار اول فیلمبردار: داریوش رجایی، دستیاران فیلمبردار: محمد حسینی، مهدی طهماسبی و سبحان زهره‌نژاد، مجریان گریم: صالح عبداللهی و شیرین موسوی، دستیاران صحنه: سبحان دهقانی‌نژاد و ارشیا عباسی، صدابرداران: علیرضا باباخان و مجید قربانی، صداگذاران: محمدمهدی جواهری‌زاده و محمد قاسمی و دستیار آهنگساز: مهران زمانی‌یکتا.