هنروتجربه-سعیدحضرتی: محمد عباسی مدیر پردیس سینمایی عصر جدید گرگان می‌گوید فیلم‌های هنروتجربه به زعم بسیاری از کارشناسان، مخاطبین حرفه‌ای و سینه‌فیل از سطح کیفی بالاتری برخوردار هستند. این فیلم‌ها جذاب، قصه‌گو و متنوع به لحاظ لوکیشنی و ژانر هستند و مخاطبان پیگیر و علاقه‌مند خودشان را دارند. معتقدم با حمایت و تبلیغات اصولی و مستمر می‌توان به فروش و مخاطبان بیشتر این فیلم‌ها امیدوار بود.

محمد عباسی مدیر پردیس سینمایی عصر جدید گرگان درباره وضعیت استقبال مخاطبان از فیلم‌های در حال اکران طی هفته‌های اخیر به خبرنگار سایت هنروتجربه گفت: با شیوع ویروس کرونا، سینماهای ایران با وضعیت بحرانی روبه‌رو شدند و باز و بسته شدن‌های متوالی باعث افت فروش و ریزش مخاطبین شد و در مقاطعی عملا چراغ سینما بدون حضور مخاطبین روشن ماند و سینماداران با مشکلات عدیده مالی مواجه شدند. اکران فیلم سینمایی «دینامیت» باعث رونق و فروش بهتر شد که هنوز هم در این سینما این فیلم فروش دارد و این فیلم به نوعی ناجی سینماها شد.

وی افزود: در شرایط کرونایی که هنوز هم در درگیر آن هستیم، مخاطبان نیاز به دیدن فیلم‌های کمدی و اجتماعی قصه‌گو و جذاب دارند که متاسفانه تا به حال به جز این فیلم، فیلم قابل اعتنایی که تضمین کننده فروش باشد را شاهد نبودیم.

عباسی با اشاره به اعلام اکران فیلم‌های نوروزی عنوان کرد: در دو سال گذشته اکران نوروزی که از جمله اکران‌های مهم در سال است به علت کرونا رونق چندانی نداشت. امسال با واکسیناسیون گسترده‌ مردم این امیدواری وجود دارد که باز هم سینمای ایران در اکران نوروزی جانی تازه بگیرد. تجربه نشان داده فیلم‌هایی که قصه و داستان و‌ روایت مناسبی دارند با استقبال مواجه خواهند شد و امیدوارم با اکران فیلم‌های جدید که از اواسط اسفندماه آغاز خواهد شد، شاهد رونق بیشتر سینماها باشیم. ترکیب فیلم‌های کمدی و اجتماعی نیز در اکران نوروزی می‌تواند مخاطبان را به سینما بکشاند.

محمد عباسی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد نمایش آثار هنروتجربه و استقبال از این فیلم‌ها، توضیح داد: اکران هنروتجربه با اکران عادی ما تفاوت دارد. سینمای بدنه هفته‌های کم اکران، اما تعداد سینما و فیلم‌های زیاد دارد، ولی هنروتجربه برعکس این اکران‌ها است و در واقع فیلم‌های کم و هفته‌های طولانی اکران در سالن‌های کم دارد. فیلم‌های جدید و خوبی به تازگی به جمع فیلم‌های هنروتجربه اضافه شده و امیدواریم هرچه زودتر این فیلم‌ها را اکران کنیم.

او با بیان اینکه «دشت خاموش» از جمله فیلم‌های خوب و تحسین شده بین‌المللی بود که در این سینما و با وجود کمی تاخیر اکران و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت افزود: مستند «آیدین» در این سینما از جمله فیلم‌هایی بود که فروش خوبی داشت و مخاطبین زیادی را به سینما کشاند. با توجه به اینکه این مستند درباره آیدین نیکخواه بهرامی اسطوره بسکتبال ایران است، ورزشکاران و علاقه‌مندان بسکتبال نیز از این اکران استقبال کردند.

مدیر پردیس سینمایی عصر جدید با تاکید بر تنوع فیلم‌های هنروتجربه و کیفیت بالای آنها به نسبت سینمای بدنه و رضایت مخاطبین از فیلم‎ها اظهار کرد: فیلم‌های هنروتجربه به زعم بسیاری از کارشناسان، مخاطبین حرفه‌ای و سینه‌فیل از سطح کیفی بالاتری برخوردار هستند. این فیلم‌ها جذاب، قصه‌گو و متنوع به لحاظ لوکیشنی و ژانر هستند و مخاطبان پیگیر و علاقه‌مند خودشان را دارند. معتقدم با حمایت و تبلیغات اصولی و مستمر می‌توان به فروش و مخاطبان بیشتر این فیلم‌ها امیدوار بود.

وی با اشاره به اکران باکس «پنج‌گانِ کوتاه» در این سینما اظهار کرد: حدود دو ماه قبل فاطمه محمدی نماینده «پنج‌گانِ کوتاه» به گرگان آمد و نمایش خصوصی و نشست و پرسش و پاسخ این بسته فیلم با حضور هنرجویان و فیلمسازان این شهر برگزار شد. نشست «پخش بین‌الملل فیلم کوتاه» توسط فاطمه محمدی با استقبال مخاطبان همراه شد و امیدواریم این روند با بهبود شرایط کرونایی ادامه پیدا کند و میزبان فیلمسازان دیگر نیز باشیم.

محمد عباسی در پایان تبلیغات و اطلاع رسانی را بخش مهم و نادیده‌ای عنوان کرد و گفت: فیلم‌های هنری و مستقل سینما به نسبت فیلم‌های بدنه به تبلیغات بیشتری نیاز دارند. نمایش فیلم‌های مستقل و هنری در سینماها اقدام بسیار خوبی است که در طی این سال‌ها هنروتجربه به خوبی از پس آن برآمده و باعث رونق تولید و اکران فیلم‌هایی از این دست شده است. این اقدامات نیازمند تبلیغات اصولی و حمایت حداکثری صدا و سیما و رسانه‌ها است تا مخاطبان در زمان درست از کم و کیف این اکران‌ها اطلاع پیدا کنند.