هنروتجربه: فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» پس از موفقیت‌های بین‌المللی بسیار به بنگلور رسید.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» به نویسندگی و کارگردانی گراناز موسوی در بخش مسابقه‌ سینمای آسیای جشنواره‌ی بین‌المللی بنگلور هند به نمایش در می‌آید.

این فیلم سینمایی که تاکنون در رویدادهای بین‌المللی بسیاری حضور داشته است، در هفته‌ی جاری با دیگر آثار راه یافته به بخش مسابقه‌ی سینمای آسیا در سیزدهمین دوره از جشنواره‌ی فیلم بنگلور، به رقابت می‌پردازد.

برگزاری سیزدهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی بنگلور ۱۲ اسفند آغاز شده است و تا ۱۰ مارس مصادف با ۱۹ اسفندماه در کشور هند ادامه دارد.

فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» پیش از این نیز در جشنواره‌های توکیو، سائوپولو، سیدنی، شب‌های سیاه تالین، جشنواره هند در گوآ، باستائو قزاقستان، چنای، لیدز انگلستان و منار صوفیه به نمایش در آمده و نامزد دریافت بهترین فیلم کودک و‌ نوجوان چهاردهمین دوره جوایز سینمای آسیا پاسیفیک شده است. این فیلم که محصول مشترک افغانستان، استرالیا، هلند و ایران است، به عنوان نماینده‌ رسمی کشور استرالیا برای بهترین فیلم بین‌المللی به اسکار معرفی شده بود. بهیر وردک، گراناز موسوی، کریستین ویلیامز و مرضیه وفامهر تهیه‌کنندگان این فیلم سینمایی هستند و عرضه و‌ پخش بین‌المللی آن نیز برعهده‌ محمد اطبایی (مستقل های ایرانی) است.

قابل ذکر است علاوه بر فیلم سینمایی «وقت چیغ انار»، فیلم‌های سینمایی «جنایت بی دقت» ساخته‌ شهرام‌مکری، «غایب» ساخته‌ علی مصفا، «دو سگ» ساخته‌ی امیر عزیزی و «عنکبوت» ساخته‌ ابراهیم ایرج‌زاد از ایران در بخش مسابقه سینمای آسیا به رقابت می‌پردازند.

همچنین فیلم‌های سینمایی «قهرمان» ساخته‌ اصغر فرهادی، «شیطان وجود ندارد» ساخته‌ محمد رسول‌اف، «پدران» ساخته‌ سالم صلواتی و «خط فرضی» ساخته فرنوش صمدی، دیگر آثار ایرانی هستند که در بخش سینمای جهان جشنواره‌ی فیلم بنگلور به نمایش در خواهند آمد.