هنروتجربه: برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کوتاه شصت ثانیه ای «ماه» که به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور برگزار شد، معرفی شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، اسامی برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کوتاه شصت ثانیه ای «ماه» که با همت سازمان بسیج هنرمندان به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه هنری در سطح کشور و ایجاد جریان سازی در ایده پردازی فیلم کوتاه که با رویکرد خلاقانه و نوآورانه با موضوعاتی نظیر؛ جهاد سلامت (مبارزه با کرونا)، ترویج فرهنگ صرفه جویی، ترویج و گسترش فریضه نماز، وجدان کاری، مبارزه با اعتیاد و ترویج ازدواج آسان برگزار شده بود، اعلام شد.

در این جشنواره جایزه بهترین فیلم اول به اثر «جای خالی» به کارگردانی حسام کامرن، جایزه بهترین فیلم دوم به اثر «سولاریا» به کارگردانی سعید نجاتی، جایزه بهترین فیلم سوم به اثر «نخود نخود هر که رود خانه خود» به کارگردانی رعنا واعظی و محمد زارع و جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «قرمز کوچک، آبی بزرگ» به کارگردانی حامد نوبری و اصغر بشارتی تعلق گرفت. همچنین اثر «دست های مهربان» به کارگردانی بهروز شمشیری به عنوان فیلم برگزیده مردمی جشنواره معرفی شد.