هنروتجربه: اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما تاکید کرد، با توجه به اینکه دولت‌ها مسئولیت احترام به امضاء دولت‌های قبل را دارند، بازبینی فیلم‌های دارای پروانه نمایش باید متوقف شود.

به گزارش سایت هنروتجربه، در ادامه واکنش‌های صنفی از داریوش مهرجویی، اتحادیه تهیه‌کنندگان نیز بیانیه‌ای را با حمایت از هر اقدام حق‌طلبی این فیلمساز منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است:‌

«سینمای ایران با ابراز تاسف شدید از شرایط ناعادلانه بوجود آمده برای فیلم سینمایی «لامینور» استاد مهرجویی از هر گونه اقدام حق‌طلبانه ایشان حمایت کرده و به آن اقتدا می‌کند.

اتحادیه تهیه‌کنندگان بسیار متاسف است که در اقدامی فراقانونی و خلاف عرف، مسئولان سینمایی با فیلمی که پروانه نمایش سفید از شورای قانونی قبل دریافت کرده و براساس ماده ۲۲ آیین نامه شورای صنفی نمایش سال ۱۴۰۰ که تصویب دولتی دارد و می‌تواند اکران شود، این گونه برخورد نمایند.

اتحادیه و تمام آحاد تشکل‌های زیر مجموعه‌اش اعتقاد راسخ دارند که با توجه به اینکه دولت‌ها مسئولیت احترام به امضاء دولت‌های قبل را دارند پروانه نمایش صادر شده شورای قبل باید پذیرفته و بازبینی فیلم‌های دارای پروانه نمایش متوقف شود، مضاف برآنکه شأن و اعتبار و جایگاه استاد مهرجویی در سینمای ایران ورای همه این مناسبات است.

اتحادیه اعلام می‌کند که تنها راه غلبه بر بحران بوجود آمده احترام و اجابت کامل به خواست استاد است که تماما مورد حمایت است.»