هنروتجربه: جلسه نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی ۱۴ مارس (۲۳ اسفندماه) در شهر لس آنجلس با حضور کارگردان برگزار می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری در جدیدترین حضور بین‌المللی خود ۱۴ مارس (۲۳ اسفند ماه) در شهر لس‌آنجلس به نمایش درمی‌آید و با حضور کارگردان نقد و بررسی می‌شود.

احمد بهرامی برای حضور در رویدادی سه هفته‌ای از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود به آمریکا دعوت شده است.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) که مراسم سالانه جوایز سینمایی گلدن گلوب را برگزار می‌کند با همکاری شرکت فیلم ایندیپندنت، جشنواره ونیز، ساندنس و چند جشنواره معتبر دیگر فرصتی مغتنم را برای فیلمسازان برنده جوایز این جشنواره‌ها در نظر گرفته است.

براین اساس ارتقای مهارت‌های فیلمسازی، حضور در نمایش‌ها و رویدادهای آموزشی، سفرهای میدانی و دیدار و جلسه با تهیه‌کنندگان و سازندگان فیلم‌های مطرح سینما جزو برنامه سه هفته‌ای در لس آنجلس به میزبانی فیلم ایندیپندنت خواهد بود.

در همین راستا از احمد بهرامی کارگردان فیلم «دشت خاموش» و برنده جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های ونیز برای شرکت در این برنامه دعوت به عمل آمده است.

همچین در مدت برگزاری این دوره فرصتی فراهم شده است که کارگردانان می‌توانند فیلمنامه‌های خود را برای بررسی و امکان تولید در کمپانی‌های هالیوودی مطرح کنند تا در صورت توافق دو طرفه مقدمات تولید و ساخت این فیلمنامه‌ها فراهم شوند. در همین راستا احمد بهرامی با همراهی محمدرضا عینی همکار نویسنده و تهیه‌کننده خود، فیلمنامه‌ای را برای تولید ارایه کرده‌اند.

محمدرضا عینی نویسنده و کارگردان، تاکنون با کمپانی‌های معتبری از جمله گرین مدیا و استوری سیندیکت همکاری داشته است که هر کدام چندین بار نامزدی و برنده شدن در اسکار را تجربه کرده‌اند. ایشان به عنوان تهیه کننده و کارگردان با فستیوال‌های معتبری از جمله ساندنس و ترایبکا برای تولید فیلم همکاری داشته است. فیلم کارگردانی مشترک او (Convergence) اخیرا در مهمترین پلتفرم نمایشی جهان (نتفلیکس) به پخش در آمده است.

احمد بهرامی نیز به تازگی فیلمبرداری فیلم سینمایی «شهر خاموش» به تهیه‌کنندگی رضا محقق را به پایان رسانده است.

پخش بین‌المللی «دشت خاموش» که به زندگی و کار چند خانواده کارگری با کارفرمای خود می‌پردازد و هم‌اکنون در سینماهای هنروتجربه روی پرده است، برعهده شرکت پرشین فیلم به مدیریت علی قاسمی است.

این فیلم سینمایی که تاکنون در بیش از ۳۰ جشنواره بین‌المللی حضور داشته و نظر بسیاری از منتقدان داخلی و خارجی و هنرمندان را به خود جلب کرده است برنده جوایزی از جمله تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها از فستیوال ونیز سال ۲۰۲۰، تندیس بهترین فیلم از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، تندیس بهترین بازیگر مرد برای علی باقری از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، بهترین تدوین برای سارا یاوری از انجمن بین‌المللی منتقدان و روزنامه نگاران سراسر جهان سال ۲۰۲۱، نشان فیپرشی از فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم سال ۲۰۲۰، تندیس بنیاد فای (اعتماد ملی ایتالیا) سال ۲۰۲۱، جایزه بهترین فیلم از فستیوال سابورسیو کرواسی سال ۲۰۲۱ و جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا برای مسعود امینی‌تیرانی، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جوان هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بوگوتا، جایزه بهترین فیلم و جایزه آموزشی و فرهنگی بهترین فیلم از نگاه هیات داوران مدرسان و استادان سینما را از دومین دوره جشنواره فیلم تصاویر جدید ایرانی ویتره فرانسه و جایزه صلح نروژی (NoPFA) شده است.

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند، مجید فرهنگ، ناصر علاقمندان، راضیه ایرانی، نرگس امینی، محسن یگانه، مهتاب خوش‌منش، شقایق آقازاده، اهورا بهرامی، پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی، مینا سرقره در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.