شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
FA EN
آرشیو متروک/تیتراژ در سینمای ایران

خلاصه داستان

«آرشیو متروک»:قصه مردی که فقط برای سینما زندگی می کرد و با سینما ازدواج کرد. فرزندانش آرشیوهایش بودند و دیگران را در این عشق سهیم می‌کرد بی هیچ منتی./«تیتراژ در سینمای ایران»:تیتراژهایی که حتی جدا از فیلم همچنان تاثیرگذار و کهنه نمی‌شوند. نام فیلم‌ها، قهرمان‌ها، ضد قهرمان‌ها و...
کارگردان:مهرشاد کارخانی
تهیه‌کننده:
مهرشادکارخانی
فیلمنامه‌نویس:،
مدیر فیلم‌برداری:
مهرشادکارخانی
تدوین:
آرشیومتروک:مهران کرمی/تیتراژر سینمای ایران:حسن ایوبی
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

از سال ۱۳۶۲ فعالیت هنری خود را با عکاسی مستند و اجتماعی شروع کرد. در همین سال با امیر نادری فیلم‎ساز مطرح ایرانی آشنا شد و چگونه دیدن در عکاسی و سینما را از او آموخت و عکس‌هایش در چندین نمایشگاه گروهی شرکت کرد.

او با فیلم سینمایی «هور در آتش» ساخته عزیزالله حمیدنژاددر سال ۱۳۷۰ وارد عرصه عکاسی فیلم در سینما شد و برای همین فیلم جایزه سیمرغ بلورین بهترین عکس را از دوازدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.«ستارگان خاک»، «ضیافت»، «زیر نور ماه»، «بوتیک»، «اشک سرما» و« زمستان است» از دیگر فیلم‎هایی هستند که مهرشاد کارخانی عکاسی آن‌ها را برعهده داشته‌است.

کارخانی با ساختن چند فیلم کوتاه و مستند به نام‌های «آوای گذر»،«یادهای ملایم»،«دریغا ترانه» و «اگر هوا آفتابی بود» فیلم‎سازی را تجربه کرد و پس از آن سال ۱۳۷۵ اولین فیلم سینمایی خود را به نام «گناه من» جلوی دوربین برد.«ریسمان باز» دومین فیلم بلند این کارگردان نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردان از جشن نویسندگان و منتقدان سینمای ایران بود و جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد بابک حمیدیان از جشن خانه سینمای ایران را دریافت کرد.این فیلم در جشنواره‎های بین‎المللی هم حضور داشت.از دیگر ساخته‌های این کارگردان می‎توان به مستندهای «سرو ته شهر»،«آرشیو متروک»،«تیتراژ در سینمای ایران»و «متولد سینما» اشاره کرد. کارخانی هم‌چنین فیلم سینمایی «اکباتان» را در سال ۱۳۹۰ ،«دربست آزادی» را در سال ۱۳۹۲  و «دولکه ابر» را در سال ۱۳۹۵ کارگردانی کرده‎است.

*

code