پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
FA EN
آفتاب، مهتاب، زمین

خلاصه داستان

یک مرد روحانی برای احقاق حق خود وارد روستایی می شود که همه آدمهای آنجا برایش غریبه اند.
کارگردان:علی قوی تن
تهیه‌کننده:
علی قوی تن
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
مهسا معرفتی ـ حسین محمدیان ـ شادی محمدپور ـ محمود مرتضائی ـ توحید رستمی ـ علی محمد شایسته
مدیر فیلم‌برداری:
شهاب نوروزیان
مدیر صدابرداری:
احمد صالحی
تدوین:
مهدی حسینی وند
جوایز:
سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه از بخش بین المللی سی و یکمین جشنواره فجر/ سیمرغ بلورین بهترین فیلم از بخش استانی سی و یکمین جشنواره فیلم فجر/ لوح تقدیر ستاد اقامه نماز
،
بهترین فیلم دینی از بیست و هفتمین جشنواره کودک و نوجوان اصفهان/ تقدیر شده در فستیوال بمبئی بخش نمایش برترین فیلم های جهان
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

موزه سینما

تهران - خیابان ولیعصر - باغ فردوس

۲۲۷۲۳۵۳۵

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی کورش

پردیس سینمایی کورش

تهران - بزرگراه شهید ستاری - نبش پیامبر مرکزی - شماره ۵۷

۴۴۹۷۱۹۳۰-۴۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

علی قوی تن متولد ۱۳۴۳ شهرستان درگز (خراسان) مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق
ازدوران نوجوانی به فیلمسازی علاقه مند می شود و ازسال ۶۱ شروع به ساخت فیلم های کوتاه با دوربین ۸ میلیمتری می کند و تا سال ۶۴ تعداد ۴ فیلم کوتاه به نام های ( طلوع شادی ـ مهلکه ـ گذرگاه ـ راه ) می سازد .
سپس ۵ فیلم کوتاه دیگر با دوربین ۱۶میلیمتری تهیه می کند . ( بهار من آنسوی پل ـ قهرمان کیست ـ بچه های کلاس ـ مستند شبیه ـ مستند اعزام ) و ۹۲ خبر۲دقیقه ای از جبهه برای گروه خبرتهیه می کند .
در طول سال های ۶۲ تا ۶۷ تعداد۱۰نمایشنامه را روی صحنه می برد که خودش نوشته ، کارگردانی و بازی داشته است . ( جنگ سرد ـ سلطه ـ دام عنکبوت ـ شهر ـ رجعت ـ سوداگران مرگ ـ شبی درهتل ـ نفوس مرده ـ آدم آهنیها ـ آپارتاید ) در سال ۶۸ با ساخت فیلم نیمه بلند با نام غبار که بازیگران حرفه ای درآن بکار گرفته شده بود ، ارشاد اسلامی مجوز کارگردانی سینما را برای او صادر می کند . علی قوی تن درسال ۷۰موفق به ساخت اولین فیلم سینمایی خود با نام عشق من شهر من می شود با بازی علی نصیریان و رقیه چهره آزاد که فیلمنامه آن را همایون اسعدیان نوشته بود .فیلمنامه عشق من شهرمن که با نام برمی گردیم به میان نخلهای سوخته تصویب شده بود ودر مورد مشکلات بازگشت آوارگان جنگ از تهران به دیارخودشان را بازگو می کرد.
و اما پس از یک توقف ۴ ساله او به سینمایی که دارای تفکر و اندیشه است روی آورده و فیلم های ، بادهای بهاری ـ سنجاقک های برکه سبز ـ پروازبادبادک ها- آفتاب مهتاب زمین و بازگشت را ساخت و نیز در ادامه فیلم آسمان آبی مادرم و زندگی سهراب سپهری را با بازی خودش در دست تولید دارد.

پردیس سینمایی هویزه مشهد

 

آفتاب مهتاب زمین سفری به دل انسانهای صادق و آرام بود، مدت کوتاهی در میان آنها زندگی کردم و به معنای واقعی آموختم ، این فیلم آموخته های من است و فکر می کنم دیدن آن مانند تماشای یک تابلوی نقاشی خالی از لطف و تاثیر نیست برای ما آدمهایی که امروزه خودمونو درگیر مال و ثروت اندوزی و دنیای آهنی کرده ایم.   

 

 • شاهین
  ۲۱ آذر ۱۳۹۸

  آفتاب .مهتاب . زمین ….. فیلمی تجربه گرا در روایت داستانی که می توانست در روایتی دیگر بسیار پر تنش باشد . روحانی فیلم در بعضی از لحظات فیلم مخصوصا زمانی که تنها سوار بر اسب در زمینهایی که به او واگذار شده می تازد حسی از غرور و مالکیت به همراه دارد . زمینهایی که مردمی کشاورز روی آن کشت میکنند و روزگار می گذرانند. مردمی که در اصل مالکین این زمینها هستند . فیلمساز با پرهیز ازکنش های سیستماتیک در روایت قصه تمرکز خود را در تنش های درونی شخصیتهای فیلم متمرکز کرده که به نظر بنده تا حد قابل قبولی در این شیوه روایت موفق بوده. کارکرد سینمای هنر تجربه در همین تجربه های متفاوت است .

 • داوطلب ۳۷۷
  ۲۱ آذر ۱۳۹۸

  فیلم بسیار شعاری و چرندی بود . آقای قوی تن چهار ساله خودش رو سهراب سپهری فرض کرده و با افتخار کل فیلم داره دیالوگ های سبک روحانی خوب ولی به شدت شعار تحویل میده . یک دختر خیلی لوس و بی مزه٬یک خان ظالم کشکی و فیلم‌فارسی وار و یک اسب درب و داغون شخصیت های فیلم هستند و اون سکانس بی مزه بادکنک ها که هیچ ربطی به کلیت فیلم نداشت و الکی با فشار در فیلم گذاشته شده بود . از رضا شایا شجاع نوری عزیز هم چنین موسیقی شلوغی انتظار نداشتیم . متاسفم برای خودم که وقتمو پاش تلف کردم

 • هنر و تجربه باز!
  ۲۱ آذر ۱۳۹۸

  بدترین فیلمی که در این مدت در هنر و تجربه دیده بودم (آفتاب ، مهتاب ، زمین) بود. بی شک.

76 − 69 =