شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
FA EN
آیدین
خرید بلیت

خلاصه داستان

مستند "آیدین" روایتی است با صدای پرویز پرستویی از زندگی بازیکن فقید بسکتبال ایران، آیدین نیکخواه بهرامی . خاطره گویی از زبان خانواده و هم بازی های آیدین نه تنها این مستند را جذاب کرده، بلکه شخصیت این اسطوره فقید را به علاقه مندان و به خصوص نسل جدید بسکتبال معرفی کرده است . آیدین نیکخواه بهرامی پس از قهرمانی تیم ملی در جام ملتهای آسیا در سال 2007 میلادی و کسب سهمیه المپیک ، درحالی که تنها چندماه به حضورش به همراه تیم ملی در المپیک پکن باقی مانده بود، در جاده چالوس در یک سانحه رانندگی درگذشت.
کارگردان:‎اشكان مهریار
تهیه‌کننده:
‎مهدی برجیان
مدیر فیلم‌برداری:
‎وحید قلی زاده زحمتکش
مدیر صدابرداری:
مهراد خورشیدی
آیدین

اشکان مهریار عکاس تخصصی ورزشی رشته بسکتبال است. عکاسی بیش از ۲۰بازی آسیایی و جهانی تیم ملی بسکتبال ایران. همکاری با فدراسیون جهانی بسکتبال در زمینه عکاسی ورزشی فیلم آیدین اولین تجربه او در زمینه فیلم سازی است.

آیدین

آیدین نیکخواه بهرامی اسطوره بسکتبال ایران
همین جمله بالا دلیلی مهم و کافی است برای ترغیب یک فیلم ساز که در مورد شخصیتی فیلم بسازد که هویت یک رشته ورزشی را در ایران شکل داد که تا قبل از آن خیلی جدی گرفته نمی شد. آیدین در ایام نوجوانی و جوانی الگوی من در بسکتبال بود و با مرور زمان زندگی من به شدت از او متاثر شد . در این فیلم سعی کردم در حد اندک به وجوه شخصیتی و ورزشی این اسطوره بپردازم و امیدوارم که در این راه موفق بوده باشم ………

*

code