چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
برسد به‌دست آقای بنان

خلاصه داستان

در این مستند ۸۷ دقیقه‌ای، زندگی شخصی و هنری غلامحسین بنان، استاد نامدار و خلاق آواز ایران،به واسطه نامه‌ای که به او نوشته می شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این مستند از نگاه پریدخت آور (همسر بنان)، هومن صدر (پسرخوانده بنان)، کاوه دیلمی (از تنها شاگردان بنان)،ایرج خواجه امیری، مزدا انصاری، حریرشریعت زاده با زندگی و آثار بنان آشنا می‎شویم. هم‎چنین در بخش‌هایی از این مستند تصاویری از صحبت‌های خود بنان، محمدرضاشجریان و… را می‎بینیم.
کارگردان:زهره محقق
تهیه‌کننده:
زهره محقق
مدیر فیلم‌برداری:
سید محمود موسوی
مدیر صدابرداری:
احسان حیدری
تدوین:
زهره محقق
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی گلستان

پردیس سینمایی گلستان

شیراز - ابتدای پل معالی‎آباد - جنب ایستگاه مترو

۰۷۱-۳۶۳۶۶۲۵۰۰

اطلاعات بیشتر
تماشاخانه پارس

تماشاخانه پارس

بلوار جمهوری اسلامی، چهارراه فرهنگیان

۰۳۴-۳۲۱۱۹۳۸۵

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

هنروتجربه بابل

بابل - میدان هلال احمر - مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی

۰۱۱۱-۳۲۳۳۷۳۳۸

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

زهره محقق فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه هنر تهران است.مستند «برسد به دست آقای بنان» اولین مستند بلند این کارگردان است. او  هم‌چنین مستندهایی چون «سوت» درباره ناداوری‌های ورزشی، «پوئن ۲۵» پیرامون تاریخ والیبال ملی ایران و مستند نیمه بلند «عاشقانه‌ها» درباره زندگی میلاد کیایی استاد سنتور را کارگردانی کرده‌است. محقق طی سال‌های ۸۹ تا ۹۲ به عنوان سردبیر و نویسنده با شبکه‌های رادیویی جوان، اقتصاد، صدای آشنا و کتاب همکاری داشته‌است.

خانه هنرمندان

معلمی داشتم که می‌گفت هیچ وقت مقابل چیزی که تجربه‌اش نکرده‎اید، گارد نداشته باشیدو یا شیفته‌اش نشوید. می‌گفت دنیا یک جوری خودش را می‌چرخاند و آن را می‌گذارد سر راهتان تا حالی‌تان شود آن چیز واقعا چقدر دوست داشتنی یا دوست نداشتنی است. راست می‌گفت. منِ خیلی جوان «بنان» را نشنیده دوست نداشتم. دنیا آنقدر چرخید که یک روز دیدم دارم اولین فیلم زندگی‎ام را درباره «بنان» می‌سازم..! و دیدم چقدر دوستش دارم. «برسد به دست آقای بنان» حاصل همین چرخش دنیاست…!

*

code