چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
FA EN
تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام

خلاصه داستان

زن جوانی مقیم نیویورک، در سومین ماه بارداری‌اش ، بعد از آزمایش‌های متعدد، مطلع می‌شود که مسمومیت گازهای شیمیایی احتمالا باعث خواهد شد که کودکش با نقص فیزیکی شدید به دنیا بیاید، مسمومیتی که نه خود او از آن مطلع بوده و نه در پرونده پزشکی‌اش نشانی از آن وجود دارد. دکتر تاکید می‌کند که به خاطر شرایط فیزیکی خاص زن، در صورت سقط جنین، او دیگر هرگز باردار نخواهد شد... زن باید بین احتمال ناقص الخلقه به دنیا آمدن و یا سقط فرزندش یکی را انتخاب کند.
کارگردان:امید خوش‌نظر
تهیه‌کننده:
سید مسعود صفوی
فیلمنامه‌نویس:
مدیر صدابرداری:
آرش قاسمی
تدوین:
آرش کریمی
صدا:
دالبی دیجیتال
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

امید خوش نظر، متولد۱۳۶۰، اصفهان. فارغ التحصیل رشته کارگردانی انیمیشن در مقطع کارشناسی ارشد از «مدرسه عالی هنر لوتسرن» سوئیس و دانش‌آموخته همین رشته در مقطع کارشناسی انیمیشن از دانشکده صدا و سیما است.
او علاوه بر داوری در چندین جشنواره فیلم داخلی و خارجی، برگزاری بخش‌های ویژه معرفی سینمای انیمیشن ایران در اروپا را در برخی از این جشنواره‌ها به عهده داشته است. از جمله فعالیت‌های دیگر او، ارائه مقاله‌های تخصصی و برگزاری وورک‌ شاپ ‌درپاره‌ای ازکنفرانس‌های بین‌المللی انیمیشن است.
او هم اکنون در دانشکده تلویزیون و هنرهای دیجیتال دانشگاه صدا و سیما به‌عنوان مدرس و همچنین در سمت کارگردان ارشد هنری در شبکه بین المللی Press TV مشغول به فعالیت است.
از ساخته‌های دیگر این کارگردان می‌‌توان به فیلم‌های کوتاه سه‌گانه «صفر درجه»، «لابیرنت»، و «پارازیت»، و همچنین انیمیشن کوتاه «تمام زمستان‌هایی که ندیده ایم» اشاره کرد.

خانه هنرمندان

«تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام »روایتی شاعرانه، تلخ و زنانه است از پستی‌ها، دردها و خرابی‌های عنصری که هزاران سال است، نسل بشر با آن دست و پنجه نرم می‌کند؛ «جنگ». کم‌تر انسانی در زمین این واژه را ندیده و نمی‌شناسد. انگار حتی کودکانی که هنوز به‌دنیا نیامده‌اند هم به نوعی آن را می‌شناسند.
تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام جنگ را روایت نمی‌کند. فقط از آن عبور می‌کند و در هوایش نفس می‌کشد، چرا که قرار است چیزی را ببیند که جنینی نه ماهه قبل از به‌دنیا آمدنش دیده و گویی می‌خواهد که به دنیا نیاید. مادر و نه هیچ‌کس دیگر برای سوالات، جوابی جز سکوت ندارند.