سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
FA EN
تنازع

خلاصه داستان

قدرت همیشه ماندگار نیست...
کارگردان:مسعود حاتمی
تهیه‌کننده:
مجید برزگر
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
سیروس قلی‌پور
،
مسعود حاتمی
،
فرهاد دلداده
مدیر فیلم‌برداری:
محمد حدادی
مدیر صدابرداری:
آرش انتظامی
تدوین:
حمید نجفی‌راد
جوایز:
مدال افتخار ایسفا برای بهترین کارگردانی فیلم تجربی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 1394
،
تندیس بهترین فیلم کوتاه از نگاه هنروتجربه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 1394
،
جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین‌الملل جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 1394 - تندیس و جایزه بهترین کارگردانی سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 1394 - تندیس و جایزه بهترین کارگردانی در پنجاه و سومین جشنواره منطقه ای بینالون نیشابور 1394
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

مسعود حاتمی  متولد سال  ۱۳۶۲ در شهر  رشت است. او که مدرک تحصیلی کارشناسی سینما را دارد، دوره های مختلفی را در کانون سینماگران جوان در رشته کارگردانی، در موسسه سینما کارنامه در رشته فیلم‌نامه نویسی را زیرنظر استاد ناصر تقوایی  و در مدرسه عالی فیلم تهران  دوره‌های سینمای مدرن ، ارتباط سینما با سایر هنرها، فیلم کوتاه، تحلیل فیلم را زیر نظر دکتر احمد الستی گذرانده است.حاتمی که عضو پیوسته انجمن فیلم کوتاه ایران (خانه سینما) است، کارگردانی و نویسندگی هشت فیلم کوتاه را در کارنامه دارد که از میان آن ها می توان به فیلم هایی چون هیچی نبود ( ۱۳۸۴ )، چ مثل صبحانه ( ۱۳۸۷ ) ،بی نهایت منفی ۱ ( ۱۳۸۹ ) ،یک جفت جوراب ( ۱۳۸۹ )، آن ( ۱۳۹۱ )، چهارراه ( ۱۳۹۱ )، سورپرایز ( ۱۳۹۱ )، یازده ( ۱۳۹۲) اشاره کرد. او هم چنین در نگارش فیلم‌نامه‌های کوتاه و تله فیلم نیز فعالیت می کند و نیز تصویربرداری و تدوین چندین فیلم کوتاه و مستند را انجام داده و با  چندین فیلم کوتاه ، مستند و داستانی بلند به عنوان عکاس، دستیار کارگردان، صدابردار ومدیر تولید همکاری داشته است. حاتمی در گروه کارگردانی فیلم «گیلانه» به کارگردانی با رخشان بنی اعتماد هم حضور داشته‎است. حاتمی تاکنون در جشنواره‌های متعددی شرکت کرده و جوایزی را نیز دریافت کرده‎است.

خانه هنرمندان

فیلم کوتاه تنازع در یک برکه کوچک اتفاق می‌افتد، ولی این برکه برای من حکم شهری بزرگ را دارد، شهری مانند تهران خودمان. ایده اولیه این فیلم با دیدن یک برکه در جاده شمال به ذهنم رسید و آرام آرام شد فیلم‌نامه تنازع. درباره شرایط تولید باید بگویم که کار بسیار سختی بود. من تجربه کار در جنگل و برکه را نداشتم تمام فیلم‌های قبلی‌ام در فضای شهری رخ داده بود. کار کردن روی آب بسیار سخت بود. برکه‌ای که ما در آن کار کردیم چیزی شبیه به یک مرداب بود و بسیار کثیف و پر از حیوانات عجیب و غریب. ما مجبور بودیم که خود را به آب بزنیم. سخت اما بسیار لذت بخش بود. فیلم تنازع در اکران‌هایش در جشنواره فیلم کوتاه تهران با استقبال خوبی رو به رو شد که خودم هم انتظارش را نداشتم. با جوایزی متعددی که در اختتامیه جشنواره گرفت من را واقعا شگفت‌زده کرد. اما صادقانه باید بگویم که مقداری هم ترسیدم. امیدوارم در کارهای بعدی هم بتوانم انتظار منتقدین و مخاطبین را باز برآورده کنم.

  • مریم سالاری
    ۱۵ آذر ۱۴۰۱

    دوس نداشتم ، جذاب نبود

*

code