یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
خاطرات مخدوش یک دریاچه

خلاصه داستان

سال 2029 است. جهان دریاچه‌هایش را از دست می‌دهد و آدم‌ها خاطرات شان را و...
کارگردان:سید وحید حسینی نامی
تهیه‌کننده:
انجمن سینما جوانان
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
سجاد افشاریان
،
حسنا شهرامی‌پور
مدیر فیلم‌برداری:
حمید مهرافروز
مدیر صدابرداری:
نوید نامی
تدوین:
سید وحید حسینی نامی
جوایز:
حضور در سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
،
چهل‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
،
جشنواره وایپر آمریکا
،
جشنواره پاندای طلایی کانادا
،
جشنواره فالودی مجارستان
،
نامزد تندیس هنروتجربه از سی‌ودومین جشنواره فیلم کوتاه تهران
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

سید وحید حسینی نامی، متولد ۱۳۶۴ تبریز است. او دارای مدرک کاردانی فیلم‌سازی است و ساخت بیش از ۱۵ فیلم کوتاه داستانی و فیلم مستند و حضور و کسب جایزه از جشنواره‌های داخلی و خارجی را در کارنامه کاری خود دارد. «سیاه مایل به سبز»، «شکارگاه»، «مینیاتور»، «سونات آتش»، «راه رفتن روی ریل‌ها» و… از جمله فیلم‌های داستانی حسینی نامی در مقام کارگردان است.

پردیس سینمایی هویزه مشهد

به گمانم خاطرات مخدوش یک دریاچه نه فیلم علمی تخیلی درباره آینده – به سان نمونه‌های بیشمار- است و نه به دنبال فرضیه‌های هیجان انگیز و بازیگوشانه درباره آینده. از منظر من کارگردان، این فیلم درباره وضعیت تکراری بشر بر سر موضوعات حیاتی خویشتن در بعد زمان است. آینده هرچه که می‌خواهد باشد -که به نظر می‌آید دراین فیلم تیره و تار نیز هست – ولی آدمی کجای این هستی، جهان، برهوت و هراس خواهد ایستاد؟ چه چیزهایی از دست خواهد داد و چه چیزهایی به دست خواهد آورد؟ بدن و اندیشه‌اش تا چه اندازه دست خوش تغییرها خواهد شد؟ تنهایی و اندوه تا کجا وجودش را دربر خواهد گرفت؟ و بیشمار سوال‌هایی که می‌شود پرسید .
تولید این فیلم در فضای کنونی سینمای کوتاه – هم به خاطر مضمون و هم شکل بیان – مخاطره آمیز و چالش برانگیز بود. هراس و استرسی که از دیده نشدن و طرد شدن متولد می‌شد و اکنون باید از هنر و تجربه تشکر کرد که نوری است در دل این هراس‌ها و استرس‌ها، فرصتی است برای دیده شدن ژانرها و رویکردهایی که در سینمای کشورمان کمتر سراغی از آن‌ها گرفته می‌شود.