پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
FA EN
دریای تلخ

خلاصه داستان

ماریا زنی اهل رومانی است که به تازگی از همسرش جدا شده و با دختر پنج ساله‌اش تاتیانیا به لندن مهاجرت کرده‎است. او به دلایلی کودکش را از صاحبکارش که صاحبخانه‌اش هم هست، پنهان کرده و حالا صاحبخانه قصد دارد اتاق دیگری را در همان خانه اجاره بدهد.
کارگردان:فاطمه احمدی
تهیه‌کننده:
فاطمه احمدی
،
اما پارسونز
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
آدا کاندسکو
،
جف میرزا
،
بل ماری اوکیانا
،
رغد شار
مدیر فیلم‌برداری:
الکس گریگوراس
مدیر صدابرداری:
بارنی بروکس
تدوین:
ابوالفضل طالونی
پردیس سینمایی گلستان

پردیس سینمایی گلستان

شیراز - ابتدای پل معالی‎آباد - جنب ایستگاه مترو

۰۷۱-۳۶۳۶۶۲۵۰۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

بزرگراه شهید دستجردی

۰۳۱-۵۰۰۱

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

هنروتجربه بابل

بابل - میدان هلال احمر - مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی

۰۱۱۱-۳۲۳۳۷۳۳۸

اطلاعات بیشتر
سینما فرهنگ

سینما فرهنگ

تهران - شریعتی - بالاتراز خیابان دولت

۲۲۶۰۱۲۰۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

فاطمه احمدی فارغ‌التحصیل کارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، کارشناسی سینما از دانشکده‌ سینما-تئاتر دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد زبان‎شناسی از پژوهشگاه علوم انسانی است.او در مدرسه فیلم لندن نیز تحصیل کرده‌است.این کارگردان فیلم‎های کوتاه و مستندی چون «هزار و یک قطره اشک»، مستند انیمیشن، «چاندرا»، کوتاه داستانی و«لیلا و شب» را در کارنامه دارد.

خانه هنرمندان

مهاجرت و گریز، مساله‌ انسان معاصر است. از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون، کمتر بحرانی کشورهای «امن‌تر» جهان را این چنین دچار استیصال کرده است و در این هیاهو طبیعتاً زنان و کودکان بیش از دیگران نسبت به خشونت و سردی جوامع میزبان آسیب پذیرند. موضوعی که کمتر دستمایه‌ داستان و یا فیلم کوتاه قرار گرفته است. «دریای تلخ» ملهم از زندگی زنی از اروپای شرقی است که چند سال پیش ملاقات کردم و از نزدیک می‌شناختم. فیلم، روایت چند روز از زندگی دو مهاجر، یک زن و یک کودک رومانیایی است که برای فرار از خشونت، زادگاه خود را ترک می‌کنند تا در جایی «بهتر و امن‌تر» زندگی کنند. ماریا، شخصیت اصلی تصمیم به مهاجرت را به ناچار و در آخرین لحظه، برای فرار از شوهر آزارگر خود و ساختن آینده‌ای بهتر برای فرزندش گرفته است. او می‌داند اگر حقیقت را درباره مسئولیت مراقبت از کودک پنج ساله‌اش به صاحب خانه / رئیس خود در لندن بگوید، شانسی برای داشتن شغل یا خانه نخواهد داشت. پس تصمیم ناگزیر دوم را می‌گیرد. این که کودکش را برای چند روز در خانه زندانی/ پنهان کند و این شروع ماجرا است.

*

code