چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
دونده زمین

خلاصه داستان

يک دونده و بازيگر ژاپنی به نام هازاما کامپه تصميم می‌گيرد از ژاپن شروع کند دور دنيا را دويدن. او از طريق آب و با يک قايق بادبانی خود را به آمريکا می رساند و پس از دويدن در آمريکا به اروپا می رسد و از طريق ترکيه قصد ورود به ايران را دارد که در ترکيه می‌فهمد مبتلا به بیماری سرطان شده است. او بعد از يک ماه و اندی از بيمارستان ترخيص می‌شود و راهش را به سمت ايران ادامه می‌دهد. وقتی وارد ايران می‌شود اتفاقاتی می‌افتد که روی خودش و بيماری‌اش تأثير می‌گذارد...
کارگردان:کمال تبریزی
تهیه‌کننده:
علیرضا شجاع‌نوری
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
سحر دولتشاهی
،
خسرو احمدی
،
ناهید مسلمی
،
حسین عابدینی
،
نیکی نصیریان
،
حنیف شهپرراد
،
ندا جبرائیلی
،
زهرا طاهری‌منش و هازاما کامپه
مدیر فیلم‌برداری:
علی تبریزی
مدیر صدابرداری:
مهران ملکوتی - اشکان فتاحی
تدوین:
سهراب خسروی
پردیس سینمایی چارسو

پردیس سینمایی چارسو

تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ

۶۶۷۲۴۴۴۴

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی کورش

پردیس سینمایی کورش

تهران - بزرگراه شهید ستاری - نبش پیامبر مرکزی - شماره ۵۷

۴۴۹۷۱۹۳۰-۴۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
سینما فرهنگ

سینما فرهنگ

تهران - شریعتی - بالاتراز خیابان دولت

۲۲۶۰۱۲۰۵

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

موزه سینما

تهران - خیابان ولیعصر - باغ فردوس

۲۲۷۲۳۵۳۵

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

کمال تبریزی متولد ۱۳۳۸ تهران و فارغ‌التحصیل رشته سینما و تلوزیون از دانشگاه هنر است. او تا به حال در رشته‌های تدوین، تهیه و تولید، صحنه و لباس، فیلم‌برداری، فیلم‌نامه و کارگردانی فعالیت کرده است. او شروع فعالیت در سینمای آزاد تهران را در سال ۱۳۵۸ آغاز کرد و اولین فیلم خود به نام «عبور» را در سال ۱۳۶۷ ساخت. از دیگر فیلم‌های او می‌توان به «لیلی با من است»، «شیدا»، «فرش باد»، «مارمولک»، «یک تکه نان»، «طبقه حساس» و… اشاره کرد.

موزه سینما

زندگی یعنی حرکت! به هر سویی که اعتقاد داشته باشی! ماندن، پوسیدگی و مرگ است! حرکت کن تا زنده بمانی! خون در حرکت، زنده است! آب در جاری شدن، زلال و شفاف و پاکیزه می‌نماید! دریا با موجش شناخته می‌شود. پرندگان با پرواز متمایزند. حرکت فکر در ذهن، خلاقیت را به دنبال دارد. حیات با حرکت آغاز می‌شود. زمین می‌چرخد. ستاره‌ها چشمک می‌زنند. ماه تغییر اندازه می‌دهد. باد سرعت می‌گیرد. آتش بی‌قراری می‌کند. ذرات اتم در چرخش‌اند و منظومه‌های کیهانی با سرعت نور در حال انبساط هستند! جوهر هستی و کائنات در حرکت خود، لحظه به لحظه نو می‌شوند! حرکت محبوب خداست و سکون مایه بیزاری اوست! سرچشمه و انگیزه فرستادگان الهی، بیداری و تحرک در مردمان ساکن است. درود بر آنان که با حرکت خود، با خلقت و طبیعت، همراهی می‌کنند.

*

code