چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
زنبورک در گام مینور

خلاصه داستان

این مستند درباره دکتر حمید نفیسی، مولف کتاب چهار جلدی تاریخ سینمای اجتماعی ایران و مدرس دانشگاه نورث وسترن در ایالات متحده آمریکا است و دغدغه‎های ذهنی او را در ارتباط با مساله مهاجرت، تبعید، سینمای لهجه‌دار و ...به تصویر کشیده‌است.
کارگردان:مریم سپهری
تهیه‌کننده:
مریم سپهری
،
پیمان فتوت احمدی
مدیر فیلم‌برداری:
مجید آزاد منش
،
داوود ملک
،
مریم سپهری
،
کوئین هستر
،
کورت رایدر
مدیر صدابرداری:
یاسر آقا امینی‌ها
،
میلاد شالی
تدوین:
آرش زاهدی اصل
پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

پردیس سینمایی سیتی‌سنتر

بزرگراه شهید دستجردی

۰۳۱-۵۰۰۱

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی گلستان

پردیس سینمایی گلستان

شیراز - ابتدای پل معالی‎آباد - جنب ایستگاه مترو

۰۷۱-۳۶۳۶۶۲۵۰۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
تماشاخانه پارس

تماشاخانه پارس

بلوار جمهوری اسلامی، چهارراه فرهنگیان

۰۳۴-۳۲۱۱۹۳۸۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

هنروتجربه بابل

بابل - میدان هلال احمر - مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی

۰۱۱۱-۳۲۳۳۷۳۳۸

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

مریم سپهری فعالیت هنری خود را با آموزش در مدرسه‌ فیلم تهران آغاز کرد و سال‌ها بعد در مقطع کارشناسی تدوین ادامه‌ تحصیل داد و سپس در رشته کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران دفارغ‌التحصیل شد. سپهری سال‌ها به نوشتن داستان کوتاه، ترجمه‌ فیلم‌نامه و جستارهایی برای مجلات، عکاسی و ساخت فیلم کوتاه مشغول بود.

او تاکنون چند فیلم مستند هم‌چون «تاباران بعدی»،«فراتر از رنگ» و… را کارگردانی کرده که در جشنواره‌های متعددی به نمایش درآمده‌اند و جوایزی را دریافت کرده‌اند.،مستند«زنبورک در گام مینور»نیز در بیستمین جشن خانه سینما نامزد بهترین کارگردانی و نیز بهترین تدوین شد.این فیلم در یازدهمین دوره جشنواره سینما حقیقت نامزد تندیس و لوح افتخار بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی برای فیلم بلند شد.

هنروتجربه بابل

در شرایطی که در مراکز دانشگاهی ایران به شدت نیازمند متفکر و تئوریسین در حوزه‌های مختلف علوم انسانی هستیم،بسیاری تاریخ‌پژوهان و متفکرین این حوزه‌ها در خارج از مرزهای ایران به پژوهش و تدریس مشغولند. تالیفات با ارزش دکتر حمید نفیسی با موضوعات تبعید، فرهنگ ‌ای تبعیدی، مهاجرت سینمای لهجه دار که امروز در سطح جهانی و نه فقط ملی، مرجعی ارزشمند در عرصه‌ آکادمیک تلقی می‌شوند، از دید ایرانیان علاقه‌مند به تاریخ سینمای ایران و انسان‌شناسی و فرهنگ پوشیده مانده‌اند. بر ماست که ارزش جایگاه نسلی از اندیشمندان متخصص حوزه‌ فرهنگ را پاس داریم و به شناساندن و باز پس گرفتن میراث ارزشمند جهانی و نیز ملی، که سبب بازخوانی هویت فرهنگی ایرانی است،‌ تلاش بورزیم.

*

code