جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
FA EN
زنده باد مرگ

خلاصه داستان

یک دانشجوی پزشکی تصمیم می‌گیرد تحت تاثیر تماشای یک فیلم سینمایی، مرگ موقتی را تجربه کند. از آنجاکه او برای انجام این کار نیاز به کمک دوستانش دارد، تلاش می‌کند آن‌ها را نیز برای انجام این آزمایش ترغیب کند. دوستان او در ابتدا زیاد به امنیت این جریان اعتقاد ندارند، اما پس از اینکه روی یک نفر داوطلب امتحان می‌کنند و جواب می‌گیرند، جرات پیدا می‌کنند خودشان نیز این آزمایش عجیب را امتحان و دنیای تاریک مرگ را تجربه کنند.
کارگردان:امیر شیرمحمدی
تهیه‌کننده:
بهروز افخمی
فیلمنامه‌نویس:،
بازیگران:
سام کبودوند
،
مرجان شیرمحمدی
،
مهرداد هاشمی
،
خیام وقار کاشانی
،
امیر شیرمحمدی
،
امین وجگانی
،
مهدی کاسه ساز
،
فرهاد حیدری
مدیر فیلم‌برداری:
علیرضا عقیلی
تدوین:
بهروز افخمی
،
امیر شیرمحمدی
پردیس سینمایی کورش

پردیس سینمایی کورش

تهران - بزرگراه شهید ستاری - نبش پیامبر مرکزی - شماره ۵۷

۴۴۹۷۱۹۳۰-۴۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی گلستان

پردیس سینمایی گلستان

شیراز - ابتدای پل معالی‎آباد - جنب ایستگاه مترو

۰۷۱-۳۶۳۶۶۲۵۰۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

موزه سینما

تهران - خیابان ولیعصر - باغ فردوس

۲۲۷۲۳۵۳۵

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

هنروتجربه بابل

بابل - میدان هلال احمر - مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی

۰۱۱۱-۳۲۳۳۷۳۳۸

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
تماشاخانه پارس

تماشاخانه پارس

بلوار جمهوری اسلامی، چهارراه فرهنگیان

۰۳۴-۳۲۱۱۹۳۸۵

اطلاعات بیشتر
سینما فرهنگ

سینما فرهنگ

تهران - شریعتی - بالاتراز خیابان دولت

۲۲۶۰۱۲۰۵

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی اکومال کرج

پردیس سینمایی اکومال کرج

کرج، ابتدای جاده مشکین دشت، رزکان نو، مجتمع اکومال

۰۲۱-۴۲۲۶۸

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی اکومال کرج

امیر شیرمحمدی فارغ‌التحصیل دانشکده سینما تئاتر در رشته کارگردانی است. او تاکنون چند فیلم تلویزیونی کارگردانی کرده و دستیار اول کارگردان در فیلم سینمایی«روباه» به کارگردانی بهروز افخمی بوده‎است. شیرمحمدی تجربه کارگردانی تئاتر را هم دارد و دو نمایش «بازی استریندبرگ» و«ورود سگ و عوام زاده ممنوع» را روی صحنه برده‎است.

پردیس سینمایی اکومال کرج

تجربه نزدیک به مرگ نام پزشکی وضعیتی است که در آن شخص دچار ایست قلبی یا توقف علائم حیاتی شده، اما بعد به زندگی برگشته و ادعا کند که در مدت توقف حیات، ادراکاتی داشته و خاطرات آن ادراکات را به یاد می‌‎آورد. کسانی که در این وضعیت قرار گرفته‎اند اغلب ادعا می‌‎کنند که بدن خود را ترک کرده و از بیرون شاهد پیکر خود بوده‎اند، بسیاری از آن‎‏ها می‌‎گویند که عزیزان از دست رفته را ملاقات کرده‌‎اند و تجربیات و آگاهی‌هایی از عالم دیگر به‌دست آورده‌اند. تعداد کسانی که در چنین وضعیتی قرار گرفته‎اند از نیمه دوم قرن بیستم زیاد شده‎است زیرا پیشرفت وسایل و توانایی‌های پزشکی تعداد زیادی از بیماران و کسانی را که دچار توقف علائم حیاتی می‌‎شوند را به زندگی برمی‌‎گرداند. بسیاری از این بیماران توصیف‌های باور نکردنی از تجربیات خود ارائه داده‌اند. این گزارش‌ها توسط پزشکان معتبری مانند دکتر ریموند مودی و دکتر مایکل سابوم در دهه هفتاد میلادی مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت و تایید شد و جنجالی بزرگ در عالم پزشکی به‌وجود آورد و هم‌چنین در میان مردم علاقه‎مند به مسائل معنوی و عرفانی هم مورد توجه قرار گرفت. در چهل سال اخیر فیلم‌های مستند، برنامه‎های تلویزیونی و فیلم‌های داستانی زیادی در مورد این موضوع ساخته شده و بالاخره این وضعیت به عنوان تجربه نزدیک به مرگ یا (NDE) نام‌گذاری و شناخته شده‌است. امروز کار به جایی رسیده‌است که هر کس می‌‎تواند با استفاده از فیلم‌ها و کتاب‌هایی که در این مورد وجود دارد ادعا کند که خودش وضعیت نزدیک به مرگ را تجربه کرده‌است. حتی گزارش‌هایی باور پذیر و قابل قبول ارائه کند. اکنون دیگر دروغ و راست از یکدیگر قابل تشخیص نیستند.

*

code