شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
FA EN

خلاصه داستان

زن و شوهر جوانی که به تازگی ازدواج کرده و در ساختمان نوسازی مستاجر هستند باعث ریختن سقف پارکینگ می‌شوند. درگیر گفتن حقیقت به همسایه ها یا پنهان کردن آن هستند که متوجه اتفاقات مهم تری می‌شوند.
کارگردان:محسن نجفی مهری
تهیه‌کننده:
محسن نجفی مهری
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
محمدرضا غفاری ٬ سوگل خلیق ٬‌علیرضا استادی ٬ بابک بهشاد ٬ محسن صادقی ٬ فاطمه درباری٬ مجتبی اسپیدانی
مدیر فیلم‌برداری:
مجید محمد قلی
مدیر صدابرداری:
آرش نجفیان
تدوین:
محسن نجفی مهری
جوایز:
سقف کاذب تا کنون ۴ حضور بین المللی داشته از جمله حضور در سی و پنجمین جشنواره فیلم فرایبورگ سوئیس
سقف کاذب

ورود محسن نجفی مهری به عرصه فیلمسازی با حضور به عنوان دستیار فیلمبردار در پروژه های مختلف شروع و در سال ۱۳۹۳ موفق به ساخت اولین فیلم مستند خود چاق کچل سیبیلو شد که موفق شد ۱۰ جایزه از جشنواره های مختلف از جمله نهال ٬ حسنات و جشن تصویر سال و … کسب کند. او تا کنون در بیش از ۳۰ فیلم کوتاه و مستند به عنوان مدیر فیلمبرداری حضور داشته و تدوین بیش از ۱۵ فیلم مستند و کوتاه و بلند داستانی را انجام داده است. همچنین تا کنون ۱ انیمیشن ٬ ۷ مستند کوتاه و بلند و ۳ فیلم کوتاه داستانی را کارگردانی کرده است.

سقف کاذب

ایده اولیه سقف کاذب از یک اتفاق واقعی شکل گرفت. تعلیقی که در داستان وجود داشت برایم جذاب بود و  با همین ایده شروع به نوشتن فیلمنامه کردیم و ۴ سال بعد موفق به ساخت فیلم شدیم. همیشه سعی می‌کنم در فیلم هایم پیامی – نه به شکل غیر مستقیم – برای مخاطب داشته باشم که سقف کاذب هم از این قائده مستثنی نبود و امیدوارم این فیلم تاثیر مثبتی هر چند اندک در زندگی بینندگانش داشته باشد.

*

code