چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
سه و نیم

خلاصه داستان

هانیه، بنفشه و هما پس از گرفتن چند روز مرخصی از زندان به شهر مرزی آستارا می‌روند و در طول مسیر تصمیم عجیبی می‌گیرند و همین موضوع اتفاقات جدیدی را برای آن‌ها رقم می‌زند.
برچسب‌ها:
کارگردان:نقی نعمتی
تهیه‌کننده:
محمدرضا شرف‌الدین - سید امیر سیدزاده
فیلمنامه‌نویس:
بازیگران:
سمانه وفایی‌زاده
،
نگار حسن زاده
،
شوکا کریمی
،
مهدی پورموسی
مدیر فیلم‌برداری:
روزبه رایگا
مدیر صدابرداری:
حسن شبانکاره
تدوین:
محمود غفاری - نقی نعمتی
پردیس سینمایی چارسو

پردیس سینمایی چارسو

تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ

۶۶۷۲۴۴۴۴

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی کورش

پردیس سینمایی کورش

تهران - بزرگراه شهید ستاری - نبش پیامبر مرکزی - شماره ۵۷

۴۴۹۷۱۹۳۰-۴۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
موزه سینما

موزه سینما

تهران - خیابان ولیعصر - باغ فردوس

۲۲۷۲۳۵۳۵

اطلاعات بیشتر
سینما فرهنگ

سینما فرهنگ

تهران - شریعتی - بالاتراز خیابان دولت

۲۲۶۰۱۲۰۵

اطلاعات بیشتر
سینما فرهنگ

نقی نعمتی متولد ۱۳۵۶ اردبیل و فارغ‌التحصیل کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه سوره اصفهان است. نعمتی نویسندگی و کارگردانی چند فیلم کوتاه از جمله «مثل چتر بچه‌ها»، «تکلیف گمشده»، «نغمه‌های کودکی»، «خط آزاد»، «با او»، «برفک»، «آن دو»، «میان بر» و چندین فیلم کوتاه دیگر و دو فیلم سینمایی «آن سه» و «سه و نیم» را در کارنامه هنری خود دارد. او ناکنون در بیش از ۲۰۰ جشنواره داخلی و خارجی حضور داشته و جوایز متعددی را از جشنواره‌های ملی و بین‌المللی دریافت کرده‌است.

 

سینما فرهنگ

شاید برایم خوشحالی مضاعفی نداشته باشد، اکران فیلمی که شش سال از ساختش می‌گذرد. فیلمی که تک تک عوامل آن، با عشق و امید و هدف و آرزو، انرژی و توان خود را گذاشتند تا در نهایت ماحصل تلاش خود را به دور از تنگ نظری‌ها به تماشا بنشینند. با این اوصاف من کارگردان، مثل بسیاری از همکارانم، باید تمام بد اخلاقی‌های خارج از حوزه واقعی سینما را برای خلق اثری تحمل کنم و با مشکل بزرگ اکران مواجه شوم! ولی با وجود همه این‌ها، جای دل گرمی است که فیلم «سه و نیم»، فرصت اکران پیدا کرده تا طلسم عدم اکران فیلم‌هایم شکسته شود و زحمات تک‌تک عوامل فیلم به بار نشیند.

فیلم «سه‌ونیم»، در ادامه نگاه تجربه‌گرایانه‌ام به سینما، با شرایطی مستقل، چه از لحاظ تولید و چه از لحاظ محتوایی، با یک گروه جمع و جور و جوان و در شرایط جوی سختی شکل گرفت. یکی از دل مشغولی‌های همیشگی‌ام در سینما مستقل، علاقه به فضایی رئالیستی و استفاده از عناصر طبیعی و خلق فضا و اتمسفر حسی فیلم‌ها در تاثیرگذاری هر چه بهتر آن‌هاست. پس از اتمام فیلم‌نامه، از بازیگران فیلم خواستم فیلم‌نامه را نخوانده در فیلم حضور پیدا کنند و همه آن‌ها با اعتمادی که داشتند، این شرط را قبول کردند تا بخشی از وجودشان را در خلق لحظات حسی فیلم همراه کنند. هر چند این شیوه، دردسرها و مشکلات خاص خودش را دارد، ولی لذت تجربه‌گرایی آن، بر مشکلاتش می‌ارزید. خوشبختانه هر سه بازیگر فیلم «سه‌و نیم» بی‌نظیر بودند. سمانه وفایی‌زاده بازیگر نقش هانیه، بازیگری حساس، منظم و بسیار حسی و غریزی است، که قطعا در آینده یکی از بازیگران خوب سینمای ایران خواهد بود. نگار حسن‌زاده، پرانرژی و دختر بسیار باهوش و خلاقی است و شوکا کریمی، دختری با انگیزه که بر ریزه‌کاری‌های نقشش، از خود من بیشتر وسواس داشت و در خلق این کار سهم عمده‌ای داشتند. به هر حال خوشحالم از این که «سه و نیم» پس از گذشت شش سال از تولیدش دیده می‌شود و امیدوارم گذشت زمان، تاثیری در تازگی و طراوت فیلم نگذاشته باشد که اگر این چنین باشد، جای بسی خوشحالی برای من و سازندگان «سه‌ونیم» خواهد بود.

 

 

 

 

*

code