یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
FA EN
فیلم‌های کوتاه آیدا پناهنده

خلاصه داستان

چهار فیلم کوتاه آیدا پناهنده «چراغ خورشیدی»،«روشنایی‌های شهر»،«تاج خروس» و«گلدان‌های زمستانی» در سینماهای گروه هنروتجربه در حال اکران است.
کارگردان:آیدا پناهنده
پردیس سینمایی گلستان

پردیس سینمایی گلستان

شیراز - ابتدای پل معالی‎آباد - جنب ایستگاه مترو

۰۷۱-۳۶۳۶۶۲۵۰۰

اطلاعات بیشتر
پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

مشهد - خیابان دانشگاه - چهارراه گلستان

۰۵۱۱-۸۴۳۷۵۷۵

اطلاعات بیشتر
تماشاخانه پارس

تماشاخانه پارس

بلوار جمهوری اسلامی، چهارراه فرهنگیان

۰۳۴-۳۲۱۱۹۳۸۵

اطلاعات بیشتر
خانه هنرمندان

خانه هنرمندان

تهران - خیابان ایرانشهر - بوستان هنرمندان

۰۲۱-۸۸۳۱۰۴۵۷

اطلاعات بیشتر
هنروتجربه بابل

هنروتجربه بابل

بابل - میدان هلال احمر - مجتمع سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی

۰۱۱۱-۳۲۳۳۷۳۳۸

اطلاعات بیشتر

آیدا پناهنده لیسانس فیلم‌برداری و فوق‌لیسانس کارگردانی سینما از دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر را دارد. او فعالیت حرفه‌ای در سینما را با ساخت فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند آغاز کرد و پس از آن فیلم‌های تلویزیونی را کارگردانی کرد.«ناهید» اولین فیلم سینمایی پناهنده است که سال ۱۳۹۳ آن را مقابل دوربین برد.این فیلم برنده جایزه آینده نویدبخش در بخش نوعی نگاه جشنواره کن در سال ۲۰۱۵ شد.او دومین فیلم بلند سینمایی خود «اسرافیل» را هم سال ۱۳۹۵ کارگردانی کرد.

حالا که به لیست فیلم‌های کوتاهم که قراراست به نمایش درآیند، نگاه می‌کنم به یاد تمام فیلم‌های کوتاه دوران دانشکده و فیلم‌های نیمه تمامی می‌افتم که سرنوشت‌شان به بقا نبود. این چند فیلمی که به لطف گروه هنروتجربه به نمایش درمی‌آیند، پیش از این، قدر دیده‌اند و حالا شده‌اند، بخشی از کارنامه فیلم‌سازی‌ام و آن فیلم‌نامه‌ها و فیلم‌هایی که ناتمام ماندند و شده‌اند بخشی از حسرت‌ها.
برایم جای خوشحالی است که فیلم‌های کوتاهِ نسل تازه‌ای که از راه رسیده‌اند، خوش بنیه، خوش‌ساخت و متهورانه‌اند و نویدبخش نسلی خوش‌فکر برای سینمای ما و امیدوارم حسرتِ هیچ فیلمِ ناتمامی بر دلِ هیچ فیلم‌سازی باقی نماند.

*

code